160 собак та 40 котів щепили у селі Ключарки від сказу з 21 січня. Про це 24 січня Суспільному повідомив начальник Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Михайло Молнар. Там наразі проводять заходи для недопущення поширення захворювання випадку сказу.
На території Мукачівського району є сім стаціонарних пунктів для проведення щеплень тварин: у Ракошині, Великих Лучках, Чинадійові, Нижньому Коропці, Залужжі та два у Мукачеві.
За словами Михайла Молнара, також серед населення проводять роз’яснювальні роботи з метою профілактики сказу. “Люди звертаються в’яло щодо вакцинації домашніх тварин, хоч вакцина безкоштовна і є у достатній кількості. Можуть звертатися усі мешканці Мукачева та району у ветеринарну службу”, — розповів начальник Мукачівської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Вакцинувати домашніх тварин від сказу потрібно щороку. “Якщо ми будемо систематично згідно схеми вакцинувати, то ми поборемо цей сказ і убезпечимо себе і домашніх улюбленців проти такого захворювання”, — розповів Михайло Молнар.
За його словами, у 2021 році на території Мукачівського району від сказу щепили 13 527 собак, 4 185 котів, 85 корів та 10 кіз.
Нагадаємо: на Мукачівщині у собаки виявили сказ
Для довідки:
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
– укус;
– подряпину та мікроушкодження шкіри;
– потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
Симптоми сказу
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:
– місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
– кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
– віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).