Нав’язливі думки бувають різних видів. Це можуть бути як сталі негативні фрази, так і судорожне обмірковування якихось подій. Такі речі псують вам настрій та надають відчуття, що ви не можете себе контролювати.
Тому кожній людині буде корисно знати, як позбутися від нав’язливих думок. Це може бути не так легко, як здається на перший погляд. Адже вони у першу чергу базуються на емоціях, котрі контролювати дуже складно. Але, як тільки ви зрозумієте, як позбутися від нав’язливих думок та застосуєте це на практиці, ви відразу значно покращите якість свого життя.
Коли ви навчитеся контролювати процес мислення, відслідковувати та нівелювати шкідливий вплив негативних думок, це стане величезною перемогою над собою і допоможе не тільки заспокоїтися, а й легше йти до своїх цілей і досягати успіху.
Застосуйте наступні прийоми, як позбутися від нав’язливих думок:
- Релаксація. Іноді достатньо просто розслабити м’язову напругу, аби позбутися від напруги у голові. Ви можете максимально напружити всі м’язи, а потім – так само повністю розслабити і залишатися у стані спокою. Також можна розслабляти м’язи кожної частини тіла по черзі, починаючи від стоп і закінчуючи маківкою.
- Не намагайтеся їх логічно обдумувати. Перше, що ви хочете зробити, коли маєте справу із нав’язливими думками – подумки відповісти їм логічними твердженнями. Подумки відповідаючи нав’язливим думкам, ви вважаєте, що зможете так заспокоїти голос у ваші голові. Тим не менше, таким чином ви насправді розширюєте його права і можливості. Ви даєте йому можливість обговорити все з вами і зробити свою справу. Чим більше ви аналізуєте свою одержимість: «Це нерозумно, тому що на це є причини A, B і С» — більше уваги ви надаєте нав’язливим думкам і більш інтенсивними вони стають.
- Замініть нав’язливі думки на позитивні твердження. Тільки важливо, щоб вони були не просто протилежними до негативних думок. Наприклад, якщо вашою нав’язливою думкою є «Я — невдаха», тоді не можна просто казати собі: «Я – успішна людина». Краще звернути увагу, скажімо, на свої таланти. Переконуйте себе у тому, що ви – справжній геній. Також ви можете переконати себе, що вам часто щастить. Згадайте та запишіть всі випадки, коли вам щастило – ви виграли що-небудь, в останній момент взяли білет, несподівано завели корисне знайомство, знаходилися в правильному місці у правильний час і т.д. Також згадуйте, як інші люди хвалили ваші таланти у чомусь – будь-які похвали на роботі, від друзів, знайомих та родичів у будь-чому. Концентруйте свою увагу на цьому замість нав’язливого негативу.
- Практикуйте позитивні самонавіювання щодня. Ви можете завести собі звичку багатьох успішних людей щодня робити собі самонавіювання або ж афірмації. Це – ваші нові нав’язливі думки, але вже позитивні та такі, які вам сприяють. Це може бути що завгодно: від «Я – найчарівніша та найпривабливіша» до «Такі люди, як я, завжди стають мільярдерами та досягають успіху». Завдяки багаторазовому повторенню ви врешті-решт повірите у це та позитивні фрази витіснять негатив.
- Прийміть рішення та свідомо попрощайтеся із цими думками. Коли ви зрозуміли, які саме думки є нав’язливими, вам треба в першу чергу подякувати їм. Вони з’явилися у вашому житті не просто так, а як емоційна реакція на певні колишні події, яка мала вас захистити. Подумайте про те, що колись вони вам були для чогось потрібні, але зараз — уже ні, і тільки шкодять. Тому чітко скажіть собі, що ви відмовляєтеся від нав’язливих думок, і більше вони вам не потрібні. Коли прийде це рішення, вам буде легше їх блокувати, переключатися на щось інше або використовувати ті ж позитивні твердження для заміни.
Хороші поради! Дякую вам