За результатами соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», на заході України понад половина населення (55,3%) вважає судову реформу одним з найнагальніших завдань. Жителі західної частини країни впевнені у великому рівні корупції серед суддів (73,6%), впливу політиків (28,4%) і олігархів (32,9%).
Про це повідомили сьогодні в «Реанімаційному пакеті реформ» (РПР), експерти якого сьогодні у Львові організували обговорення на тему «Дорогою реформ: Як зміни законодавства вплинуть на життя у регіонах».
Як зазначають експерти РПР, новий закон «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 р. створив умови для зміни суддівського корпусу, однак, на жаль, не забезпечив незалежність правосуддя від політичних впливів. «Водночас у громадських активістів з’являться нові можливості для контролю за суддівською діяльністю, зокрема, здійснення моніторингу за судовими процесами, результати якого можуть мати вплив на кар’єру судді», – зазначив експерт групи РПР «Судова реформа» Роман Куйбіда.
Читайте також:
- Янукович, Азаров і Черновецький повертаються до Києва?
- 200 гривень та Щадей
- У корупційному болоті ужгородської влади поки немає змін на краще
- На Закарпатті непридатні за станом здоровья 60% призивників
- ІНСАЙД: хто з Закарпатців фінансував антимайдан в Києві
Також у РПР заявили, що урядові ініціативи, реалізовані останнім часом у податковій сфері та сфері соціального страхування, не є реформами за своєю суттю. Під виглядом реформи було збільшене і так доволі велике податкове навантаження, запроваджена відповідальність за порушення трудового законодавства, прийняті норми, які не дають можливості виконати вимоги законодавства, не порушуючи їх, а також ті, які ще більше ускладнили та заплутали ведення податкового обліку, збільшили витрати трудових, фінансових ресурсів та часу на його ведення та декларування податків.