В Ужгородському національному університеті відкрили лабораторію етнографії.
Першим, хто почав збирати унікальні історичні експонати та створювати унікальну колекцію, був Михайло Тиводар. Він був також викладачем в УжНУ.
Польові етнографічні дослідження та близько півсотні речей побуту минувшини. Всю цю історичну цінність об’єднали в одну лабораторію етнографії, фольклористики та краєзнавства імені Михайла Тиводара. Саме він багато років шукав зі своїми студентами унікальні речі, які в підсумку зміг систематизувати.
На відкритті лабораторії присутні також дружина та син Михайла Тиводара. П. Олена пригадує, як чоловік буквально жив наукою. Хоч Роман Тиводар не пішов дорогою батька, але часто був поруч із ним під час експедицій. З посмішкою пригадує, як доводилося розмовляти з місцевими жителями, домовлятися, щоб отримати бажаний експонат. Так об’їздили чи не все Закарпаття. Згадує, і як батько допомагав своїм студентам.
За словами в.о. завкафедри археології, етнології та культурології УжНУ Надії Керецман, подібні виїзди, тобто експедиції, знову відновили. У цій лабораторії зможуть навчатися студенти УжНУ. Також тут планують проводити екскурсії і це місце стане плацдармом для круглих столів, майстер-класів та конференцій.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)