Хабарники продовжують годувати армію - ЗМІ

Міноборони замовила консерви на 6 мільйонів фірмі “Візит”, замдиректора якого тільки-но засудили за хабар тиловику Нацгвардії і відразу випустили на волю.

Про це пишуть “Наші гроші”.
Як пише видання, за дивним збігом, фальсифікатори, хабарники та змовники часто отримують левову долю військових державних контрактів. І зовсім не збираються припиняти це свято життя, яке неможливе без сприяння військових.
Про це, зокрема, свідчать обставини, що супроводжують процес над головним тиловиком Нацгвардії, підозрюваним у отриманні хабарів принаймні від двох постачальників харчів за останні місяці.
Нагадаємо, начальника управління тилу та логістки Нацгвардії Святослава Манжуру19 січня було затримано при отриманні хабара у 232 тисячі гривень від посадовців ТОВ “Візит”. Сторони “домовилися” за 10% від суми тендерної угоди, але хабар зрештою склав лише половину від оговореної суми, пише видання.
“Манжуру ухвалою Печерського суду було взято під варту із можливістю звільнення під заставу у розмірі 243 тисячі гривень. Манжура вийшов під заставу, скарга прокурора на його звільнення з-під варти була відхилена Апеляційним судом Києва. Добре хоч Апеляційний суд відмовився відновлювати Манжуру на посаді тиловика Нацгвардії та повертати йому арештований автомобіль. Процес триває”, – йдеться у повыдомленны.
як зазначаэться, разом із Манжурою за передачу йому хабара було затримано двох представників ТОВ “Візит”. А вже 24 лютого один із затриманих отримав від Солом’янського райсуду Києва вкрай цікавий вирок.
До слова, прокуратура підозрює Манжуру в отриманні хабара й від іншої фірми–постачальника м’ясних консервів для Нацгвардії.
За даними поінформованих джерел, йдеться за хабар від тернопільської фірми “Славпродукт”, котра має консервний завод у Волочиську. Власником фірми значиться Сергій Гаврилюк з Санкт-Петербургу, директором – Олександр Гаврилюк.
Останній, згідно з даними судового реєстру, трохи більше як півроку тому був фігурантом кримінального провадження за фактом отримання хабара іншим тиловиком – чиновником Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.
“Славпродукт” тоді поставив транспортникам овочеві консерви у банках меншої ваги, порівняно із договірною. Але завдяки чиновнику-хабарнику вони були прийняті, бо Гаврилюк мав із ним домовленість про хабар у 80 тисяч – 20% від суми контракту. Проте при передачі чергової партії грошей їх взяли СБУшники.
А поки тривають всі ці “інтриги, скандали, розслідування” інша сімейна фірма Березюка–Глиняної ТОВ “Укрпродакорд ОР” продовжує годувати армію за схемою “подовження тогорічного договору”. Й має всі шанси залишитись в пулі годувальників Міноборони.
Також протягом 26-28 січня, тобто вже після затримання Березюка але до його “угоди про винуватість” та вироку, “Візит” та “Укрпродакорд ОР” спокійно брали участь у харчових тендерах прикордонників – разом із “Славпродуктом”. Втім, всі ці закупівлі прикордонники відмінили.
А от Міноборони наприкінці лютого запросило”Візит” та “Славпродукт” на серію переговорів із постачання консервів разом з іншими фірмами, які не палились на хабарах.
І треба ж такому трапитись, що 10 березня Міноборони уклало із “Візитом” (який про всяк випадок оперативно змінив директора Глиняну на Людмилу Ціліцьку, що працювала бухгалтером у білоцерківській заготконторі “Хутровик”, яку очолювала та ж Глиняна) договір на постачання м’ясних сніданків на суму 5,83 мільйони.
Все це попри тогорічні заяви радника президента Юрія Бірюкова та його обіцянку оприлюднити результати незалежних досліджень вкрай сумнівних “Візитівських” консервів з точки зору походження м’яса.

Відправ другу:
Залишіть коментар