Форель – королева гірських річок Міжгірщини. Однак не тільки Міжгірщини, але й всього Закарпаття. Цей вид нереститься в гірських ріках з чистою водою та бурхливою течією.
Форель дуже вибаглива до умов проживання, тому вона вибирає якнайкращі місця для нересту. Під час нересту дорослі особини піднімаються у верхів’я карпатських річок, щоб відкласти ікру, з якої виростуть тисячі мальків. Та напривеликий жаль виживе тільки невеликий відсоток.
При відкладанні ікри риба втрачає пильність і цим часто користуються браконьєри. Не чисті на руку «рибалки» використовують злочинні методи добування наживи – електрострум, вибухові пристрої, хімічні речовини та сіті. Відтак державною лісовою охороною ДП «Міжгірське лісомисливське господарство» регулярно здійснюються рейди по виявленню браконьєрів на річках Міжгірського району.
Окрім того, самі лісівники регулярно випускають форель у річки і навіть розводять цю королівську рибу у водоймах. Форель, або, як називають її місцеві, пструг, – царська риба. Вона належить до родини лососевих, як і горбуша, кета, голець та харіус. Форель дуже вибаглива, водиться тільки в чистих гірських річках. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати. Форелеве господарство було розвинуто на Закарпатті ще за часів Австро-Угорщини, і сьогодні воно, успішно наслідується лісовими господарниками.