Влітку готують не лише санчата, а й заклади освіти до нового навчального року. Щоб отримати повноцінну освіту, дітям потрібно не лише вчитися, а й мати всі необхідні для цього умови.
Безпечні будівлі, зручні відремонтовані класи, матеріально-технічна база, їдальні, спортивні майданчики, вбиральні всередині навчального закладу – такими б мали бути всі школи. Однак через брак коштів ця сфера постійно недофінансовується. Але все ж таки останніми роками простежуються зміни на краще. Цьогоріч на Хустщині реалізовують 63 проекти по проведенню поточних, капітальних ремонтних робіт у школах на загальну суму близько 50 млн грн.
У Стеблівській загально-освітній школі робота кипить – тут вже провели поточні ремонти деяких класів,а також остаточно завершили монтаж нових енергозберігаючих вікон та дверей.
Дуже гостро у цьому навчальному закладі стояла проблема внутрішніх вбиралень. Деякі діти воліли терпіти і бігти додому, лиш би ними не користуватися.
Найцікавіше, що в проекті внутрішні вбиральні були передбачені, однак наявність каналізації при здачі об’єкту в експлуатацію в 70-х роках ніхто з незрозумілих причин не перевірив.
Пройшов експертизу і проект по ремонту харчоблоку. Орієнтовно, на це передбачили близько мільйона гривень. Зі слів Павла Паліюка, роботи виконуватимуть під час навчання і вони не заважатимуть освітньому процесу. З великим нетерпінням на території школи також чекають на зведення спортивного майданчика. В перспективі він має тут з’явитися.
Ще одна школа, в якій готуються до нового навчального року – Боронявська. Тут також , ще минулоріч замінили вікна, а учнів першого класу забезпечили усіма необхідними меблями. Зі слів директора навчального закладу наступного тижня очікують ще на одну партію устаткування. Щодо ремонтних робіт – тут планували оновити фасад одного з корпусів, проте при обстеженні виявилося, що стеля прогнила і будівля перебуває в аварійному стані. А тому спочатку вирішили відремонтувати покрівлю.
Тепер на порядку денному – фасад. А також внутрішні вбиральні. Вони наявні, проте потребують ремонту. Варто додати, що чимало проектів вдалося реалізувати завдяки клопотанням народного депутата України – Валерія Лунченка та депутата Закарпатської обласної ради – Мирослава Білецького, які сприяли виділенню коштів. Зрозуміло, що ремонти цьогоріч проведуть не у всіх районних закладах освіти, однак поступово, спільними зусиллями громад, керівництва району та області варто сподіватися, все вдасться.