В Україні набувають популярності прогресивні вітрові електростанції (ФОТО)

Альтернативна енергетика – це круто, сучасно та безпечено для екології.

Останнім часом в світі спостергігається тренд на впровадження альтернативної енергетики. В умовах кліматичних змін, саме альтернативна енергетика являється “рятувальним колом” нашої планети. Не остронь і Україна, яка останніми роками нарощує потенціал в цій сфері.

Окрім всього, для нашої неньки такий підхід зокрема є і вимогою часу – згідно державної стратегії енергетичного розвитку України до 2030 року, альтернативні види енергії мають складати 11 відсотків від загального виробництва (наразі є трохи більше одного відсотка).

Яскравий приклад будівництво вітрового парку, який днями можна було спостерігати на Одещині.

Багато, хто їде по автодорозі з Одеси в сторону Овідіополя і Затоки, звертають увагу на величні вітряки в околицях Овідіополя. Це – перша черга вітрової електростанції “Овід Вінд”, яку побудували в 2018 році.

Вдень 21 вересня цю електростанцію потужністю 32,4 мегавата урочисто запустили в експлуатацію.

На відкриття приїхала велика делегація з Туреччини – так як саме за турецькі інвестиції і створили цю електростанцію. Керівництво Одеської області представляли в.о. голови ОДА Світлана Шаталова, заступник голови облради Юрій Дімчогло, уряд представляв екс-заступник міністра економіки Михайло Титарчук.

Побудувала електростанцію “Овід Вінд” турецька компанія “Guris Holding Co. Inc.”. Це дочірня компанія великого турецького холдингу, який вже ввів в експлуатацію в Туреччині вітряні електростанції загальною потужністю понад двох гігават (більше тисячі вітрогенераторів), а також гідроелектростанції і дві теплові електростанції.

Холдинг працює в Туреччині з 1958 року, почавши роботу як звичайна будівельна компанія, але в останні 10 активно будує об’єкти “зеленої” енергетики.

До слова, саме цей потужний інвестор планує інвестувати майже 140 млн Євро у ВЕС на території Закарпаття – загальна проектована потужність ВЕС – 120 МВт.

І якщо держава не створюватиме інвестору штучних перешкод, невдовзі Закарпаття отримає значні інвестиці та робочі місця, а як наслідок і податки та інші інфраструктурні зобов’язання інвесторів.

Варто додати, що на форумі YES Президент України Володимир Зеленський повідомив про те, що Україна радо йтиме назустріч іноземним інвестиціям та анонсував проєкти на території Львівщини та Закарпаття.

Відкрита на Одещині вітрова електростанція не шкодить екології, а ОДА та інші органи місцевого самоврядування з довірою йдуть на зустріч інвестору з понад 60 річною історією успіху.

На першій черзі електростанції встановлені дев’ять вітрогенераторів “General Electric” потужністю по 3,6 мегавати кожен. Висота кожного вітрогенератора 131 метр, розмах лопатей – 137 метрів.

У планах розвитку цієї компанії – будівництво другої черги електростанції “Овід Вінд”, куди передбачається встановити ще 15 таких же вітрогенераторів потужністю в 50 мегават. Також в Одеській області будуються і готуються до введення в експлуатацію ще дві вітрових електростанції в Лиманському районі.

За словами голови правління української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, у всьому світі зараз йде тенденція до того, щоб від половини до трьох чвертей всієї електроенергії отримувалася з поновлюваних джерел, в яких вітрова та сонячна енергетика займають лідируючі позиції. Україна ж, на його думку, має можливість протягом п’яти років довести роль такої екологічно чистої електроенергії приблизно до 25-30%.

Відправ другу:
Залишіть коментар