27 вересня 2019 року Боржаву відвідали народні депутати Ігор Кривошеєв та Олександр Маріковський.
В ході робочого візиту народні обранці провели обговорення можливих будівництв на Боржавському хребті.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський анонсував ряд проєктів, до втілення яких закликав долучитися закордонних інвесторів.
Серед них і проєкти з будівництва нових гірськолижних курортів у Славському та Боржаві.
Анонсовані проєкти передбачають приплив туристів впродовж усіх чотирьох сезонів, створення 7000 робочих місць і розвиток ОТГ, а також 14 відсотків приросту ВВП Закарпаття.
Щодо Боржави, то тут держава отримала унікальний історичний шанс отримати багатомільонні інвестиції. Окрім анонсованого проекту з гірськолижного курорту, відомий турецький інвестор готовий залучити 140 мільйонів Євро на проєкт з будівництва вітрового парку альтернативної енергетики.
Варто додати, що якщо говорити про оцінки впливу на довкілля, то будівництво вітряків значно поступається зведенню гірськолижного курорту.
Яскравим прикладом такого симбіозу слугує досвід гірськолижного курорту Лехталь в Австрії! Тут, на території площею 141 гектар, гармонійно вживаються гірськолижний курорт та вітрова електростанція.
За умови початку будівництва ВЕС, сплачені річні податки та збори у місцеві бюджети складатимуть один мільйон 200 тисяч євро!
Загалом за 35 років роботи парку державний бюджет поповниться майже на 256 мільйони євро, а за оренду землі в місцеві бюджети щороку поступатиме понад 50 тисяч євро. Під час будівництва ВЕС для місцевого населення буде створено майже 1500 робочих місць. Також потреба у персоналі з’явиться для подальшого обслуговування станції.
Чому окремі нардепи з “Слуги народу” пішли проти позиції Володимира Зеленського?
Дивно, що окремі представники партії “Слуга народу” у відкриту суперечать ініціативам Президента України та створюють штучні перешкоди іноземним інвесторам.
Про неможливість будівництва ВЕС неодноразово у соцмережах та ЗМІ заявляв новоспечений закарпатський нардеп Ігор Кривошеєв, то ж чи значить це, що й анонсований Зеленським на форумі YES проект з будівництва гірськолижного курорту похоронено на стадії ідеї, адже вплив на екологію від такого курорту значно вищий ніж від зеленої енергетики?
За день до робочої поїздки “слуг народу” на Боржаву, на зустрічі з представниками ділових кіл США у Нью-Йорку президент Володимир Зеленський спробував переконати інвесторів, чому зараз вигідно як ніколи вести бізнес в Україні.
Пряма мова Володимира Зеленського: “Ми ідентифікуємо та системно вирішимо всі проблеми західних компаній в Україні – від проблеми на митницях та у податковій до захисту прав інвесторів і захисту прав інтелектуальної власності.
У нас для цього сьогодні є все: політична воля президента, більшість у Верховній Раді, налаштований працювати уряд і прем’єр-міністр.
У нас нині бракує тільки одного – часу. Суспільство не чекатиме декілька років, поки щось запрацює в Україні…
…Ми реформуватимемо судову систему, щоб кожен інвестор міг упевнено розраховувати на справедливість.
Ми також розпочали реформу правоохоронних органів, щоб забезпечити розслідування корупційних злочинів і невідворотність покарання за них”.
Таким чином позиція новообраного нардепа, в минулому ведучого весіль та корпоративів, різко суперечить заявленому президентом вектору, адже турецький інвестор давно представив всі потрібні висновки та відповідні звіти для дозволу початку будівництва ВЕС на Закарпатті.
Така поведінка народного депутата свідчить про існування окремих груп впливу в парламенті, непідконтрольних новообраному керівництву партії “Слуга народу”, які працюють всупереч позиції Володимира Зеленського по залученню іноземних інвесторів в Україну.
До слова, у звіті консалтингової компанії BiGGAR Economics, в якому аналізувався вплив шотландських вітрових електростанцій на зайнятість у сфері туризму в цій області, в 2016 році був зроблений висновок про те, що немає ніяких доказів того, що вітрові електростанції негативно впливають на туризм в даному районі – пише theguardian.com.
«Сподіваюся, це останнє дослідження, нарешті, розвіє міф про те, що вітряні електростанції негативно впливають на роботу в сфері туризму», – зазначив директор WWF Шотландії Ленг Бенкс. «Насправді реальність така, що в деяких випадках вітряні електростанції самі стають туристичними визначними пам’ятками» – сказав він.