Коагулограма крові – це комплексний аналіз крові, необхідний для вивчення показників системи гемостазу. Аналіз є одним з найважливіших лабораторних досліджень, результати якого можуть сказати не тільки про стан організму в цілому, а й показати наявність певних захворювань.
Механізм згортання крові складний та залежить від багатьох факторів. З одного боку, при будь-якій травмі кров повинна швидко згортатися, утворюючи кров’яний згусток, який перешкоджає втраті крові. З іншого боку, наша кров повинна зберігати свої рідкі властивості всередині судин, проникаючи в найдрібніші капіляри і не закупорюючи їх.
Таким чином під час зупинки кровотечі в нашому організмі працюють дві системи – одна система розріджує кров, інша – згортає. У нормі повинен постійно підтримуватися баланс між цими двома процесами.
Саме коагулограма дозволяє відобразити стан цих процесів.
Показники дослідження дають інформацію про можливі ризики гіпер-, або гіпокоагуляції, а значить – і можливих кровотеч, або утворення тромбів.
Завдяки коагулограмі можна визначити такі показники, як протромбіновий індекс (ПТІ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), тромбіновий час (ТЧ), фібриноген, вовчаковий антикоагулянт, D-дімер, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), час згортання крові та інші показники.
- Протромбіновий час – це час згортання досліджуваної плазми пацієнта після додавання тромбопластин-кальцієвої суміші. На жаль таке дослідження може відрізнятись в кожній лабораторії, тому для оцінки системи гемостазу вводяться такі показники як Протромбіновий Індекс (ПТІ) та Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ);
- протромбіновий індекс (ПТІ) – відношення часу згортання крові пацієнта до прийнятого стандарту. Норма – 80-105%
- Міжнародне нормалізоване відношення (скорочено МНВ) — це стандарт визначення протромбінового індексу, який не залежить від способу визначення протромбінового часу та чутливості реагентів, які застосовуються для визначення даного показника в лабораторії, і базується на порівнянні показників протромбінового індексу пацієнта із показниками зсідання крові стандартизованих лабораторних тест-систем;
- Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ) – час, за який кров здатна згортатися (тривалість формування згустку). Норма АЧТЧ складає 22,8-31,8 секунд;
- Фібриноген – специфічний білок, який виробляється в печінці. З нього утворюються нитки фібрину, які беруть участь у процесі згортання крові і утворення тромбу. Норма фібриногену в крові – 2-4 г/л (під час вагітності – до 6.5 г/л);
- Тромбіновий час (ТЧ) – період, протягом якого фібриноген перетворюється в нитки фібрину. Показники норми – 14-21 секунда;
Також важливим показником зсідання крові є Д-дімер – фрагмент білка, який можна виявити в крові після розчинення тромбу. На концентрацію Д-дімеру впливають величина тромбу, прийом антикоагулянтів, вагітність та вік пацієнта. Варіанти норми – < 0.25 мг/л (mg/L)
Один з показників коагулограми – це час згортання – проміжок, за який утворюється щільний згусток, який зупиняє кровотечу. Для зразка з капілярів цей час має становити до 3 хвилин.
Швидке та якісне виконання коагулограми пропонує лабораторія «Астра-Діа». Термін дослідження – 1 день, вартість – 200 грн, код дослідження Коагулограма (ПЧ/сек., ПТ по Квіку в %, МНВ/INR, ПТІ/%, АЧТЧ, фібриноген, ТЧ) – 0386.
Аналіз здають натщесерце. Останній прийом їжі – не пізніше, ніж за 8 годин до дослідження. Слід заздалегідь повідомити лікаря про прийняття лікарських препаратів. Забір крові проводять з вени.
Веб-сайт ►https://astra-dia.ua/
За додатковою інформацією звертайтесь:
0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48.