Брифінг з питань вакцинації та заходів щодо профілактики захворювань організували в Ужгороді.
У міській раді фахівці – начальник управління охорони здоров’я Василь Решетар та директорка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак розповіли журналістам про стан захворюваності, забезпечення вакцинами, профілактику інфекційних хвороб, попередження перевищення епідпорогу.
На 7% у дорослих, на 25% у дітей – за 9 місяців 2019 року спостерігається тенденція до зниження інфекційних захвороб в Ужгороді, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найбільш поширені недуги: ГРВІ, грип, вірусний гепатит, гострі кишкові інфекції. Напружена ситуація залишається з менінгококовою інфекцією. Так, з початку року на менінгіт, менінгококовий енцефаліт захворіло 32 ужгородців, у минулому році – 18.
Кір – найбільша проблема. В Ужгороді рівень захворюваності характеризується в’яло протікаючою формою епідемії. З початку цього року вже зафіксовано 364 випадки цієї інфекційної хвороби, причому більше хворіли дорослі, ніж діти.
Основна причина – відмова від щеплень і так звані «липові» довідки про вакцинацію. Проблема полягає у відсутності контролю та впливу міської влади на приватні медзаклади. З травня ситуація з вакцинацією проти кору покращилася.
З 15 по 25 у Закарпатті стартує кампанія з додаткових заходів імунізації проти кору. Для інформації, в Ужгороді 85 700 містян уклали декларації з сімейними лікарями, з них 22 тисячі дітей. Вакцинами забезпечені на всі 100% – звітують медики. Вистачить на всіх!
Ситуація наразі під контролем медиків та освітніх закладів, проте паралельно проводять інформаційну кампанію, керівників навчальних закладів просять не допускати невакцинованих дітей у школи, а батьків бути більш свідомими!
Поки хабарники , решетарь і козак ,”керують” в медицині краю….доти порядку у нас не буде.