Про дерево та його історію розповів заступник начальника відділу господарського забезпечення апарату Закарпатської ОДА Андрій Мишанич.
“Ялинку надало управління лісового господарства Закарпатської області. Вони привезли її з Рахівського району Богданської долини, навіть можна сказати найсхіднішого села Луги, наскільки мені відомо. Ялинка має 20 метрів та майже півметра у діаметрі. Досить молода, з пружними гілками, майже подібна на ватиканську”, – розповідає чиновник.
Сьогодні її буде встановлено на площі, а у понеділок-вівторок і прикрашено. За два дні до Миколи ялинка, як обіцяють у ОДА, вже буде готова.
“Вже більше частина прикрас готова. Це будуть білі гірлянди і відповідно кулі різного кольору: синього, жовтого, червоного та золотистого. Ялинка порівняно з минулим роком буде пожвавлена іншими кольорами куль, бо тогоріч містяни скаржилися на те, що ялинка “нудна”. Працюватиме над нею дизайнер”, – зауважив Андрій Мишанич.
Але в цілому на дереві домінуватимуть кулі різного кольору і різного розміру. Що ж до оленів та саней, які минулого року прикрашали площу, то над їх встановленням ще роздумують. Адже тоді ужгородці витоптали газони навколо оленів, аби з ними сфотографуватися. До того ж діти сідали на оленів і санки, ламаючи їх та ризикуючи отримати травми.
Новорічну красуню, до слова, трохи вкоротили.
“Завжди зазвичай везуть ялинку із запасом. Краще мати можливість її вкоротити, ніж привезти малу. Вона має вписуватися у ареал площі і не домінувати над державними символами і будовами навколо”, – пояснив заступник.
Він також розповів, що найближчим часом штучну ялинку обласний центр заводити не планує, бо невигідно.
“Штучна ялинка щонайменше дуже дороге задоволення. Сам каркас коштує немало і плюс треба кожні 3-5 років оновлювати штучну хвою. А якщо це імпортні товари, як то буває у більшості випадків, то відповідно її утримання завжди буде здорожчуватися”, – прокоментував Андрій Мишанич.
Джерело