Попри численні застороги й попередження громадяни й далі продовжують свідомо нищити природу спалюючи сухостій.
На жаль, більшість з них і не хоче замислюватися, що пожежі сухої трави, чагарників і сміття на відкритих територіях та поблизу лісових угідь – неабияка проблема не лише для вогнеборців, а, передусім для екології довкілля та безпосередньо самих людей: токсини, які виділяються під час такого горіння дуже небезпечні для людського здоров’я, не говорячи вже про знищену природу.
Проте, загорання в екосистемах тривають…
Так, упродовж лише останньої доби із п’яти зафіксованих пожеж, три – це загорання сухотрав’я на відкритих територіях. Окрім цього на Воловеччині двічі горіла лісова підстилка.
На сьогодні в краї вже зареєстровано 1538 пожеж в екосистемах, 52 з яких – безпосередньо у лісових масивах. У переважній більшості такі пожежі стаються через необережне поводження з вогнем з боку населення.
Служба порятунку “101” в черговий раз закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву, чагарники та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також кидати недопалки та сірники на суху трав’янисту підстилку. А залишене на природі без нагляду вогнище, може призвести до масштабної лісової пожежі.
Рятувальники сподіваються, що все ж достукаються до свідомості закарпатців, які таки задумаються над проблемою пожеж в екосистемах, кількість яких невпинно зростає.
У ДСНС України у Закарпатській області