30 % порятунку людства від глобальних змін клімату відводять саме об’єктам «зеленої» енергетики.
Три роки тому наша держава ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, зобов’язавшись скоротити викиди СО2 на 40 %. Тобто, разом із будівництвом ВЕС потужність 120 МВт на Полонині Боржава Україна виконує міжнародні зобов’язання, роблячи власний внесок у збереження людської цивілізації – пише СБ.
Реалізація проєктів з відновлювальної енергетики на крок наближає Україну до вступу у ЄС. Щоб створити єдину з Європою енергомережу, треба мати значну частину «зелених» потужностей. До речі, зараз Україна має спільну с Росією та Білоруссю енергомережу.
Україна очолює рейтинг топ-10 країн з найвищим рівнем дотацій для викопного палива. Підтримка шкідливої для довкілля традиційної енергетики з’їдає більше половини українського ВВП, то ж наша держава повинна рухатися в напрямку збільшення долі видобутку електроенергії через альтернативні, екологічно чисті, джерела.
Щодо будівництва ВЕС на Боржаві, то цей проєкт також створює нові робочі місця: як на ВЕС, так і в сфері туризму. Місцеві мешканці отримають можливість заробляти вдома, а не поневіруючись на чужині, а разом із будівництвом дороги на гору Великий Верх збільшиться приток туристів, з’явиться більше туристичних комплексів та розваг.
Варто додати, що нещодавно, на міжнародній науково-практичній конференції “Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування”, вчені Академії гірничих наук України розвіяли міфи щодо негативного впливу проекту ВЕС на рельєф та безпеку мешканців прилеглих територій.
Як висновок – ВЕС не руйнує хребти гір та не шкодить навколишньому середовищу.
Варто додати, що за наступні 15 років Україна повинна збільшити частку ВДЕ до 25 %. Нині частка ВДЕ в енергетичному балансі України сягає ледь 3 %.