Ні для кого не є секретом, що Закарпаття це край лісу, адже наша область посідає перше місце за лісистістю та запасами деревини в Україні.
Іншими словами – більше половини площі області вкриває густий ліс. Тож для охорони та захисту лісу, дороги у лісових фондах, життєво необхідна річ. Щороку закарпатські лісівники проводять комплекс заходів, спрямованих на будівництво та догляд за вже існуючими лісовими артеріями.
Чому важливо розвивати дорожню інфраструктуру у лісових масивах? Відповідь доволі проста, адже враховуючи вкрай важкий ландшафт області, дорога несе у собі важливе комунікаційне значення для самих закарпатців. Тому лісівники намагаються щороку розбудовувати лісові артерії покриваючи витрати з власних прибутків.
Сьогодні лісова дорога це не тільки шлях до ведення лісового господарства, але й важливий елемент протипожежного захисту, адже нерідко дістатись епіцентру пожежі, лісівники та пожежники мають змогу саме завдяки лісовій дорозі. Також кожна нова лісова дорога збільшує кількість відвідувачів у лісі, які мають змогу у найкоротші терміни як пішки так й автомобілями дістатись до запланованого місця.
Розбудова лісових артерій допомагає розвивати туристичний потенціал краю. За останні роки саме лісові дороги зуміли з’єднати не тільки села але й цілі райони у віддаленій гірській місцевості. Прикладом для цього слугує лісова дорога між Міжгірським та Тячівським районами, а також відновлення історичної “Брусиловської дороги”. Це дало змогу як місцевому населенню так й туристам заощаджувати свій час на подорожах мальовничим Закарпаттям.