Ужгород готується до впровадження інноваційної безготівкової системи оплати за проїзд в міському транспорті. Про це повідомляють у пресслужбі Приватбанку.
Ця сучасна та комплексна система дасть можливість жителям і гостям міста платити за проїзд не готівкою, а будь-яким зручним безготівковим способом – як картками, смартфонами, банківським додатком, так і одноразовими квитками з QR-кодами, які можна купити в більшості торгових точок міста.
Для міста беззаперечною перевагою є те, що нова система є максимально відкритою та прозорою, не вимагає додаткових фінансових вкладень від місцевої влади та автоматизовує систему обліку оплат.
В рамках нової системи оплати ПриватБанк безкоштовно випускатиме банківські платіжні картки з технологією paypass, у тому числі з індивідуальним дизайном для пенсіонерів, пільговиків, та для юніорів.
Можливість сплачувати за послугу з перевезення, використовуючи QR-код та мобільний додаток “Приват24”, – це запорука уникнення усіх найпоширеніших помилок і зловживань, які невідступно переслідують перевізників.
Однак, є сенс говорити з оптимізмом про smart-майбутнє українських міст, адже в регіонах чимало передових світових технологічних досягнень успішно впроваджуються значно швидше, ніж це відбувається навіть у Києві. Стосується це і безконтактної оплати в громадському транспорті.
Е-квиток може суттєво зекономити кошти пасажирів. Як зазначають перевізники, вигода для них самих полягає у тому, що кошти відразу надходять на їхні рахунки, а це дозволяє вести дуже зручний облік в реальному часі онлайн, уникнувши складних процедур підрахунку готівки.
За даними ПриватБанку, спосіб оплати проїзду з використанням QR-коду вже набув популярності у 21-му місті України.
Головна перевага для Ужгорода в тому, що ПриватБанк дає обладнання безкоштовно. На купівлю небанківських транспортних валідаторів міські ради та перевізники витрачають десятки мільйонів гривень, а пізніше ще й суттєві суми на обслуговування цього обладнання. ПриватБанк бере ці витрати на себе. Небанківські валідатори постійно вдосконалюються та мають окрему мережу на інтернет тому збоїв в обслуговуванні немає.
Оплата квитка за допомогою валідатора триває кілька секунд. Достатньо доторкнутися безконтактною банківською карткою до екрана і з картки пасажира миттєво буде списано вартість проїзду, а на екрані валідатора з’явиться смайлик посмішки, що підтверджує успішну оплату.
Квиток, придбаний таким чином, не потрібно компостувати, він залишатиметься дійсним впродовж години з часу покупки. Видача чеку не передбачена. Для контролю оплат контролери використовують т.зв. зворотні термінали з відповідним програмним забезпеченням.
Планується, що завдяки реалізації нового проекту, мешканці міста зможуть оплачувати проїзд у будь-якому з понад 140 міських автобусів за допомогою банківської платіжної картки будь-якого банку, смартфона або годинника з цифровим гаманцем, а також шляхом сканування QR-коду з мобільного додатку Приват24 або паперового QR-квитка. Сервіс друку QR-квитків вже працює в POS-терміналах ПриватБанку в більшості торгових точок Ужгорода.