Закарпатським роботодавцям стає все важче знайти працівників (ВІДЕО)

Трудова міграція для Закарпаття не в новинку – люди з нашої області постійно шукають щастя за кордоном.

Останніми ж роками європейські держави спрощують для українців умови працевлаштування, а тому кількість заробітчан збільшується, а відповідно робітників в Україні стає менше. Та чи єдина це причина кадрового голоду, який відчуває вітчизняний ринок праці?

Нещодавно Міністерство соціальної політики повідомило, що за кордоном працює більше 3-х мільйонів українців, а від 7 до 9 мільйонів в окремі періоди. Найзатребуваніші спеціалісти за кордоном – представники робітничих професій. Так само, як і в Україні. Мукачівщина не виняток.

Зі слів директора Мукачівського міськрайонного центру зайнятості Романа Мельничука, чимало роботодавців нарікають на неспроможність знайти елементарно продавців. Люди воліють поїхати кудись за рубіж і працювати в такій же сфері, однак отримувати за це більші гроші. Це одна з причин як раз того, що люди віддають перевагу роботі за кордоном. Щодо заробітних плат на Закарпатті, то згідно з оприлюдненою Держстатом інформацією станом на вересень 2019 року середня в регіоні складала 9441 грн. Але чи реально заробити близько 10 тисяч робітникові?

Додамо, що значна частина людей, які шукають роботу, мають вищу освіту.

Нова робота, перекваліфікація, започаткування власної справи – можливостей працювати в Україні багато. Однак якщо людині краще за кордоном то робити трагедію з цього не варто – переважна частина міграційного потоку з України, як зазначають експерти, короткострокова і поширюється на сусідні країни, звідки легко повертатися.

Відправ другу:
Залишіть коментар