У Виноградові цими днями пройшло засідання басейнової ради р. Тиси.
Учасники зібрання обговорили шляхи зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур, а також ряд інших питань.
Минулого тижнями вже розповідали про заходи щодо зміцнення транскордонної безпеки спрямовані на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами в межиріччі річок Тиси та Тур, який невдовзі реалізовуватимуть на Закарпатті в рамках проєкту SAFETISZA. Нагадаємо, на українській території він передбачає реконструкцію 9,5 км лівобережної дамби Тиси між Тековом та Гетинею, що на Виноградівщині. Цими днями у місті Виноградів зібралася Басейнова рада Тиси аби детальніше обговорити ситуацію і посприяти обізнаності місцевих громад щодо водно-екологічних питань регіону.
Як вже зазначалося, основним елементом проєкту є реконструкція на українській території дамби, а також будівництво локального протипаводкового центру в селі Тисобикень.
Обговорили на засіданні і реалізацію місцевими органами виконавчої влади заходів, спрямованих на будівництво нових, проведення реконструкції та капітального ремонту діючих каналізаційних очисних споруд у населених пунктах області для покращення якості очистки стоків і виключення скиду забруднених стічних вод у водні об’єкти басейну річки Тиса.
Звичайно, це потребує додаткового фінансування, однак, як зазначили на засіданні, органи місцевого самоврядування практично не працюють над пошуком та залученням інвестицій в цю галузь. А тому подумати є над чим. Також на зустрічі йшлося і про основні проблеми водопостачання та водовідведення м. Виноградів та шляхи їхнього вирішення. Знову ж таки завдань чимало – коштів мінімум. Але додамо, що ситуація, як нас запевнили, не критична.
До речі, на це засідання завітали не всі представники населених пунктів, яких безпосередньо стосується реалізація проєкту – з 8 були присутні лише 3 голів сіл. Додамо, що інформація про захід на сайті басейнового управління була оприлюднена ще 28 листопада.
Яка нахабна брехня.Очисні споруди небули зруйнованы паводками а правильніше кажучи захаращен і занедбані.В Хусті очисна майже руїни і скоро буде схожий на Хустський замок.Всі канали заросли і в більшості висохли .Шлюзи дамонтовані на металобрухт а во
ни в кабінетах обговорюють про нові фінансувіання своїх карманів і більше нічого путного.Вивести їх в поля і посадити їх в очерет в болота і сміття мабуть інакше заквакали.