Пішоходи можуть докласти зусиль до зменшення смертельних ДТП на Закарпатті

Практично щодня в ЗМІ з’являється інформація про наїзди на пішоходів та велосипедистів.

Дуже часто ці ДТП смертельні. Ми не збираємося знімати відповідальність з водіїв, проте часто біді вдалося би запобігти, якби пішохід чи велосипедист на дорозі був видимий. Йдеться елементарно про одяг чи будь-який яскравий атрибут, за допомогою якого людина стає помітнішою на віддаленій відстані.

Наїзд на пішохода, збив велосипедиста, смертельна ДТП: що не день – то повідомлення про автопригоду. На жаль, їхня кількість невпинно зростає, сприяють цьому і погодні умови. З настанням зими – день коротший, а тому видимість на автошляхах погіршується. Водії автоматично зосереджуються на русі інших транспортнихз асобів, забуваючи про піших учасників дорожнього руху і велосипедистів.

Самі ж пішоходи та велолюбителі нерідко самі нехтують правилами дорожнього руху. Темний одяг і відсутність світловідбивачів – чи не найпоширеніша причина автопригод за їхньої участі.

Цей бюджетний пристрій нам порадили в управлінні патрульної поліції Закарпаття. Флікер можна зачепити на руку, ногу, якийсь елемент одягу чи на велосипед і таким чином дати водієві зрозуміти, що на узбіччі хтось є.

Стосовно світловідбиваючих жилетів. Нещодавно на Виноградівщині їх роздавали безкоштовно. Дорога М23, відрізок між Вілком та Виноградовом – одна з найнебезпечніших в області. Тут щороку стаються десятки ДТП, чимало за участі пішоходів та велосипедистів і, на жаль, більшість – зі смертельними наслідками. Щоб привернути увагу місцевих жителів до цієї проблеми, депутат облради Роман Фурман кілька тижнів тому організував видачу такого сигнального одягу.

Проте чи будуть люди й далі ними користуватися – невідомо. Частина буде,але що робити з іншими. До прикладу, за кордоном всіх пішоходів та велосипедистів забов’язують на законодавчому рівні виділити себе на дорозі. В Україні про це лише думають.

Звичайно, в частини людей це викличе обурення… Проте невтішна статистика смертей на дорогах Закарпаття все ж таки говорить на користь прийняття цього законопроєкту.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Ще один фактор – зима. Отже, підійшли до преходу, не треба зразу йти – водій не зупиниться так швидко як влітку ( тим більше, якщо ожеледь). Бо бачив, йде тєло , втикає в телефон і, навіть не зупинившись, не поглянувши по сторонам, поперло на дорогу.