Сервантесу і не снилось: донкіхот по-закарпатськи (ВІДЕО)

Один з розробників стратегії розвитку Ужгорода до 2020 року, експерт офісу реформ в Закарпатській області, доцент кафедри електронних систем УжНУ, активіст-еколог, директор Міжнародного інституту людини і глобалістики “Ноосфера”, регіональний консультант з юридичних питань і навіть кандидат в депутати Ужгородської міської ради від партії П. Порошенка “Солідарність”. Ні, це не команда мрії. Мова про перелік alter ego відомого закарпатського активіста-гастролера Олега Лукшу.

В мережі безліч відеосюжетів на яких Олег Лушка розповідає, зокрема, про хімічні домішки та якість води ужгородців, реформу децентралізації, об’єднання громад, економічний розвиток Закарпаття, розвиток духовності та охорону довкілля і природи Закарпаття тощо – пише zakpravda.

Щодо останнього пунку, то згадуваний експерт з усіх питань обрав собі за основну тему будівництво ВЕС на Закарпатті.

На гачок брехні громадського активіста клюнув і горе-нардеп Ігор Кривошеєв, який у жовтні місяці у місті Виноградів розповів на камери, що він підтримує вітряки, які також є у сусідніх Угорщині та Австрії, однак, зазначив він, у жодній з цих країн їх не будуть в горах.

Спіч нардепа можна трактувати як повну некомпетентність так і умисну брехню, адже досвід гірськолижного курорту Лехталь в Австрії вказує, що на території площею 141 гектар гармонійно вживаються гірськолижний курорт та вітрова електростанція.

Ось інші приклади “ніде не знайдете вітряки на хребтах”:

Лижний курорт Thaiwoo Ski Resort в Чжанцзякоу, Китай:

Південна Корея, Eden Valley Resort:

Вітротурбіна Zephyr над гірським курортом Jiminy Peak в штаті Массачусетс:

Bolton Valley, Вермонт, США:

Вітротурбіни на лижному курорті Alpensia, Південна Корея:

Школа катання на лижах та курорт BigRock mountain, США:

Іспанія. У 2018 році вітропарки повернули Іспанії 19% електроенергії, спожитої за рік.

На фото аерозйомка вітроустановок на Sierra de Gredos — гірський масив. Найвища точка — гора Альмансор (2592 м). Для порівняння: Говерла має висоту 2061 метр. Найвища точка гірського масиву Полонина Боржава — 1681 метр.

Цікаво, що ще 6 років тому Олег лукша співав зовсім інакшу пісню, розповідаючи, що наш край повинен користуватися вітровими потужностями у високогір’ї, та як важко заманити інвестора в цей регіон.

Справа в тому, що родина Олега Лукші непогано заробляє на грантах. В ареалі родини активіста з десяток різних громадських організацій, призначених для освоєння міжнародних коштів. Назви деяких настільки пафосні, що складається враження ніби з часом десь на обійсті Воловця родина активіста планує запустити адронний колайдер. Щоправда більшість з них мають 0 гривень статутного капіталу.

Ось як закарпатці відгукуються про Міжнародний інститут людини і глобалістики:

Як висновок можна сказати, що експерт з реформ – фізик – еколог – юрист – політик завжди виконує для ЗМІ та населення ту арію, за яку можна отримати кошти. І якщо в одному випадку він закликає боротися проти інвестора який планує вкласти 178 млн Євро, в іншому кричить про відсутність інвестицій в Закарпаття.

До слова, днями видання DS повідомляло, що наша область накопичує все більше проблем. За підсумками трьох кварталів Закарпатті допустило найбільше падіння капітальних інвестицій – на 15,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (тоді як в середньому по Україні спостерігалося зростання на 12,4%), а за обсягом капінвестицій на одного жителя виявилося на передостанньому місці.

Також на Закарпатті зафіксовано найбільше скорочення середньооблікової чисельності штатних працівників – на 6,2% (в середньому по Україні – на 2,5%).

Більше про згадуваного активіста у відеосюжеті:

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар