ТОП-7 обіцянок, які давав Порошенко рівно рік тому
1. Головною і основоположною обіцянкою Петра Порошенка було впевнене завірення українських громадян у тому, що протягом трьох місяців вирішить за столом переговорів питання з Росією. Домовитися не вдалося ми отримали різку ескалацію конфлікту, повномасштабну криваву війну, Іловайськ, Дебальцево. Не виключено, що гібридна війна з Росією може розтягнутися на роки і увесь президентський термін Петра Порошенка асоціюватиметься саме з нею.
2. Ще один пункт: обіцянка продати всі свої активи. Поки нічого так і не продано. Мова йде не тільки про легендарний “Рошен”, але й про “5 канал”, який став президентською “кнопкою” №1. Причиною невиконання цієї обіцянки називають те, що покупця на такі серйозні активи знайти не вдалося.
3. Звучали обіцянки від Порошенка не “рухати” Арсенія Яценюка. І, за великим рахунком, Порошенко виконав свою обіцянку, до цього часу залишаючи Арсенія Петровича керманичем уряду. Щоправда, склад уряду змінився кардинально, і контроль за низкою міністерств Яценюк давно втратив. У свою чергу, Порошенко зумів суттєво посилити свої позиції у Кабміні. Тим не менш не виключено, що прощатися з Яценюком рано чи пізно Порошенку доведеться: прем’єр-міністр своїми непопулярними діями у купі з постійним інформаційним пресингом з боку його опонентів (зокрема, і серед команди президента) навряд чи зможе “ожити”. А отже, дочекавшись, коли Яценюк набереться негативу по вінця, Петро Олексійович не буде зволікати.
4. Виконав Порошенко і іншу обіцянку: провести перевибори Верховної Ради. Щоправда, це була скоріш не обіцянка, яку Порошенко мав виконувати. Це було питання виживання. У результаті, вибори відбулися і в Раді було створено чи не першу коаліцію, яка має у своїх рядах конституційну більшість. Щоправда, по факту розраховувати на те, що вся різношерста коаліція стане шовковою, президентові не доводиться.
5. З огляду на провал переговорів з Росією ще одна обіцянка – розпочати термінове реформування армії – була чи не найважливішим, що лунало з вуст Порошенка. 1000 гривень в день рядовому, переозброєння та якісні зміни – все це так і залишилося словами. Більшість генералів попередніх часів так і залишилися у Генштабі. Правда деяких “полковників”, що відзначилися під час війни таки було підвищено, але говорити про комплексне реформування збройних сил поки не доводиться.
6. Ще одним моментом, на який «налягав» Порошенко рік тому – це боротьба з корупцією. Тут він, так би мовити, був у тренді. Але доводиться констатувати, що успіхи у цій іпостасі Петра Олексійовича не надто вражають. Генпрокуратура зберегла “пшонківську” модель. Суди до цього часу здебільшого працюють так, як їм заманеться. Створення нових антикорупційних органів затягнулося до максимально можливих термінів. Окрім Антикорупційного бюро, яке, щоправда, до цього часу залишається на папері, нічого не створено – ані Антикорупційної прокуратури, ані Національного бюро розслідувань.
7. Ще одним важливим питанням рік тому видавалася ситуація з повноваженнями голови держави. Після конституційного перевороту осені 2010 року навіть чисто гіпотетична можливість “Януковича №2” автоматично змусила Порошенка пообіцяти не намагатися тягнути на себе ковдру. І тут він дотримав слова. І хоча його люди займають серйозні крісла у виконавчій владі, все ж таки говорити, що Порошенко тримає Кабмін під власним контролем не доводиться.
Джерело