Два законопроєкти про касові апарати для фізичних осіб-підприємців, які ухвалені ще 20 вересня 2019 року, почнуть діяти через півроку, тобто у 2020 році.
Один із законів передбачає зміни до Податкового кодексу – щодо детінізації розрахунків у сфер торгівлі та послуг, а інший – до закону про застосування РРО, реєстраторів розрахункових операцій, або ж касових апаратів. На думку народних обранців, це сприятиме боротьбі тіньовим обігом товарів.
Касові апарати або ж РРО – Реєстратори розрахункових операцій зобов’язані мати підприємці, що сплачують єдиний податок, і мають дохід у понад мільйон гривень на рік. За винятком ФОПів першої групи та підприємців, що розраховуються у безготівковій формі, і виробників.
З метою детінізації обігу товарів 20 вересня минулого року було прийнято два закони про касові апарати для фізичних осіб підприємців, які вступлять у дію через півроку – тобто у 2020 році. Один із законів передбачає зміни до Податкового кодексу – щодо детінізації розрахунків у сфер торгівлі та послуг, а інший – до закону про застосування РРО – реєстраторів розрахункових операцій, або ж касових апаратів.
Замість касових апаратів підприємці можуть використовувати ПРРО (Програмні реєстратори розрахункових операцій). Це програма, яку можна встановити на звичайний смартфон, і використовувати як альтернативу класичному РРО. Процедура реєстрації буде спрощена – через Електронний кабінет без подання документів.
Закони передбачають і штрафні санкції за порушення правил. Підприємці повинні знати, що за роботу без касового апарату нестимуть відповідальність.
Фахівці радять вже почати підприємцям підготовку: прийняти рішення про використання касового апарату чи встановлення програмного забезпечення на гаджет і відповідно шукати пристрої, а також подбати про кодування товарів – це тривалий по часу процес, а без чеку, де вказується код, його не куплять!