З лютого низка державних органів отримала доступ до інформації про рахунки юридичних та фізичних осіб без рішення суду і без повідомлення про це клієнта банку.
Як зазначає видання “Бізнес Цензор“, спрощений доступ до банківської таємниці було надано законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”, який було прийнято Верховною радою 31 жовтня 2019 року.
Так, починаючи з лютого, низка державних органів за письмовим запитом і без рішення суду зможе отримувати доступ до інформації про операції за рахунками.
Особа може й не знати про те, що певний правоохоронець отримав доступ до інформації про її рахунки, адже банки не зобов’язані повідомляти про це.
Раніше правоохоронці мали право запитувати лише інформацію про наявність у конкретної юридичної особи чи ФОПа банківського рахунку.
Однак, варто вказати, що кожен окремий державний орган отримав різний рівень доступу до банківської таємниці.
Інформація, що містить банківську таємницю, за письмовим запитом надаватиметься: Прокуратурі, Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Нацполіції, НАБУ, Антимонопольному комітету України.
НАБУ отримало найширший доступ. Зокрема, детективи бюро мають право отримати без рішення суду доступ до рахунків, вкладів, правочинів, операцій за рахунками або без відкриття рахунків конкретної юридичної особи, ФОПа або фізичної особи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів.