В Ужгороді вшанували військовослужбовців, що брали участь у захисті Дебальцівського плацдарму


Сьогодні, 18 лютого, на Пагорбі Слави в обласному центрі керівники області, міста, обласних управлінь та служб, громадськість, представники засобів масової інформації, священнослужителі та військовослужбовці взяли участь у мітингу-реквіємі аби вшанувати військовослужбовців, що брали участь у захисті Дебальцівського плацдарму у 2014-2015 роках.

Героїчна оборона Дебальцева стала символом незламності та мужності українських військових. Минуло 5 років з часу тих страшних зимових подій, які сколихнули всю Україну. Бої за Дебальцівський плацдарм – одне з найбільших зіткнень на Донбасі. Загалом за весь лютий 2015 року Збройні сили України втратили 296 воїнів загиблими. Сила, відвага, мужність та віра для незламних захисників Дебальцева не пусті слова – з ними вони щодня стояли на сторожі нашої Незалежності, боронячи рідну землю.

Ведучий мітингу наголосив: «Бої за Дебальцево всередині лютого 2015 року стали одним із найтрагічніших епізодів війни на сході України. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя в боротьбі за мир та свободу держави. Вічна їм слава!».

Під звуки барабану колона учасників мітингу піднялася до монумента де у виконанні духового оркестру філармонії прозвучав Гімн України. Відтак під мелодію «Степом, степом…» військовослужбовці поклали квіти до обеліска.
– Сьогодні ми відзначаємо 5-ту річницю з дня спеціальної операції на Дебальцівському плацдармі. – промовив до присутніх заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ігор Шинкарюк. – Ця дата для нас всіх є одночасно і найтрагічнішою в історії проведення АТО, і найгероїчнішою, зокрема, для нашої 128-ї гірсько-штурмової бригади. Її героїчні подвиги тривають по-нині. Велика кількість людей загинула під час виконання бойового завдання, але жоден військовослужбовець, котрий брав участь у бойових діях, не зробив і кроку назад.

Дуже багато матерів залишилися без своїх синів, але ті вояки, що залишилися живими, нині мають можливість передавати свій досвід новачкам і вписали його золотими літерами в історію ведення бойових дій і військових операцій, які зараз викладаються у вищих військових навчальних закладах. Закарпаття ніколи не забуде подвиг своїх воїнів. Ми щиро вдячні і вклоняємося вам і радіємо тому, що саме на території нашого краю дислокується такий героїчний підрозділ. Слава Україні!

Відтак промовець попросив усіх присутніх вшанувати пам’ять загиблих під час проведення військової операції на Дебальцівському плацдармі хвилиною мовчання. Салютна група у цей час здійснила постріли у пам’ять про полеглих воїнів.

Матір загиблого учасника бойових дій Андрія Палая Катерина Ключкович поділилася з присутніми горем жінки, яка поховала свою дитину. «Немає нічого страшнішого за таку втрату. Я знаю, що вони загинули захищаючи нас, загинули, щоб ми тут могли мирно жити, діти гуляти, а дорослі спокійно працювати. По телефону син завжди просив мене не плакати і запевняв, що повернеться і буде мир. На жаль, минуло вже п’ять років, а миру й досі немає, продовжують гинути наші діти, найкращі. Ми мусимо підтримувати воїнів. Низький уклін всім, хто сьогодні прийшов віддати шану загиблим, не забув про тих, завдяки кому ми можемо спокійно жити», – сказала пані Катерина і звернулася з проханням спорудити в Ужгороді обласний меморіал усім загиблим у цій жахливій війні.

До учасників мітингу також звернувся перший заступник голови облради Йосип Борто, який згадав, що Указом Президента за бої під Дебальцевим командиру 128-ї гірсько-штурмової бригади полковнику Сергію Шепталі було присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота зірка», а депутат обласної ради майор Віталій Постолакі під Дебальцевим віддав своє життя за Батьківщину і нині покоїться тут – на Пагорбі Слави. Про героїчні і водночас трагічні події п’ятирічної давнини, своїх бойових побратимів розповів учасник АТО, заступник військового комісара області Олександр Паламарчук.

Священнослужителі біля меморіала полеглим провели поминальну панахиду і всі бажаючі поклали квіти на могили загиблих героїв. Відзначення дебальцівських подій відтак продовжилися у «ПАДІЮНі».

Пресслужба ОДА

Відправ другу:
Залишіть коментар