На україно-словацькому кордоні ситуація контрольована і стабільна

Такий спільний висновок головних прикордонних уповноважених України і Словацької Республіки, який оприлюднили на прес-конференції в Ужгороді голова Держприкордонслужби України генерал-полковник Віктор Назаренко і начальник управління Прикордонної поліції СР полковник Людовіт Біро.
Митниця  ужгород
Журналістам повідомили, що під час робочої зустрічі керівники цих правоохоронних відомств двох сусідніх країн обговорили стан охорони україно-словацької ділянки кордону, функціонування пунктів пропуску, підбили підсумки роботи за минулий період і визначилися з напрямками подальшої співпраці.

Віктор Назаренко, зокрема, зазначив, що прикордонники належно виконують свої завдання і забезпечують комфортний перетин кордону законослухняними особами і водночас перешкоджають злим намірам тих, хто незаконно прагне здійснювати різні оборудки. Щорічно зростає рівень професіоналізму вартових наших рубежів, а новації стосуються і безпосередньо охорони кордону, і мовних курсів. Голова Держприкордонслужби України іще раз наголосив: незважаючи на агресію російсько-терористичних угрупувань на сході, ситуація на україно-словацькому кордоні стабільна і контрольована.

Людовіт Біро додав, що східний кордон Словаччини — це і зовнішній рубіж Євросоюзу, тому приємно констатувати: ситуація тут на належному рівні — стабільна, хоча загалом в Україні вона непроста. А зберігати такий рівень допомагає тісна співпраця наших прикордонних відомств, спільне патрулювання і обмін інформацією щодо оперативної ситуації. Це сприяло й тому, що торік зменшилася кількість нелегальних мігрантів через наш кордон. Тож поглиблюватимемо співпрацю, і наші стосунки розвиватимуться й надалі. Він також розповів про спільне патрулювання кордону з українськими «зеленими беретами», адже Словаччина має такий досвід з іншими суміжними країнами.

Кореспондент «Голосу України» поставив таке запитання: президенти наших держав Петро Порошенко і Андрей Кіска домовилися про спільний митний контроль на КПП; а як у такому разі працюватимуть прикордонники? Обидва високопосадовці відповіли, що вони окремо обговорили це питання, бачать конкретні кроки з його втілення, розробили дорожню карту, адже суть спільного контролю — у зменшенні корупційної складової і підвищенні комфорту для громадян. Та для цього потрібна удосконалена й осучаснена інфраструктура. А словацька сторона, хай і лімітована законами ЄС, також упевнена, що спільне рішення буде знайдено, і вона готова надати українській стороні проект необхідної угоди. «Це не дуже просте питання, — відповів Л. Біро. — Треба пристосувати наші контрольно-пропускні пункти. Ми за те, щоб спростити процес оформлення документів».

В такому разі черги на кордоні мають суттєво зменшитися.

Відправ другу:
Залишіть коментар