Верховна Рада України долучилася до карантинних заходів

Про пленарне засідання на якому приймалися рішення щодо запобіганню поширення коронавірусу розповів закарпатський нардеп Валерій Лунченко:

Швидке розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 у світі, ефективних ліків від якої досі не знайдено,  викликало безпрецедентні  реакції вже і в країнах європейського континенту. Кордони між країнами закрито, всіляко обмежуються контакти між людьми, щоб якомога більше обмежити можливість передачі хвороби від інфікованих здоровим . Факти свідчать, що ця інфекція, на жаль, смертельно небезпечна для осіб з послабленим імунітетом.

 Ніхто не хоче ризикувати своїм життям – найдорожчим з того , що є у кожного з нас. З іншого боку, більшість не розуміють, як можна уникнути цієї пастки, яка так стрімко накриває землю. Поки ще не відомо, звідки ця напасть, чому і навіщо цей вірус розпочав свій руйнівний шлях, як його перебороти з найменшими втратами. Багато  інших «як?», «чому?», «за що?»   досі не мають відповідей.

 Тим не менше, наша держава також долучилася до рятівних заходів, аби максимально захистити своїх громадян від розповсюдження хвороби, яка вже забрала тисячі життів у різних державах світу.

За календарним планом український парламент мав би цього тижня працювати у пленарному режимі, однак пандемія, як визначила розвиток цієї хвороби Всесвітня організація охорони здоров’я, внесла свої корективи.

 У рамках загальнодержавних заходів з карантину, було визнано доцільність скасувати на березень пленарні засідання і працювати у комітетах. Тільки у вівторок вирішили  провести два позапланові засідання для ухвалення вкрай необхідних державних  рішень.

 Перше засідання присвятили розгляду і ухваленню законів, спрямованих на законодавче забезпечення невідкладних заходів щодо запобігання та протидії поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID – 19. 

Практично без обговорення і одностайно було проголосовано за чотири законопроєкти і дві постанови, в яких містяться напрацювання спеціально створеної робочої групи з представників різних парламентських комітетів.

 Зокрема, аж до кримінальної посилено відповідальність за порушення правил і норм, встановлених законодавством для запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням.

Скасовано на період епідемії податкування ПДВ операцій по ввезенню лікарських засобів, медичних виробів або медичного обладнання для боротьби з епідемією, та ввізне мито на них. Позбавлено зайвих бюрократичних навантажень процедуру закупівель цих засобів за бюджетні кошти.

Врегульовано питання відпусток, режиму роботи організацій з можливістю працювати вдома. Скасовано накладення штрафів під час карантину за несплату житлово-комунальних послуг. Також Уряд повинен відновити контроль за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари, ввести підвищену оплату праці медичним  та іншим працівникам, що безпосередньо беруть участь у заходах з протидії розповсюдженню хвороби тощо.

Керівництво парламенту доручило відповідним службам підготувати спеціальну інформаційну довідку для населення країни. У ній має бути доступно і зрозуміло висвітлено, які саме нововведення запрацюють з набранням законної сили ухваленими документами.

Це повинно відбутися якнайшвидше, адже депутати дозволили підписати підготовлені законопроєкти і надіслати їх на підпис Президентові країни, не чекаючи два дні, як передбачено регламентом.

Скажу декілька слів і про друге позачергове засідання, яке відбулося за ініціативи глави держави та в його присутності. Воно тривало в межах однієї години.  Розглянуто  кадрові питання державної ваги, що визнані за невідкладні. Перше – це призначення Генерального прокурора України, яким стала Ірина Венедіктова. До цього вона очолювала ДБР. Також призначено міністром  розвитку економіки  торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка.

Це засідання вже одностайністю не відрізнялося. Вирували емоції, особливо з боку опозиційних  до монобільшості фракцій. Пані Венедіктова подякувала за довіру і пообіцяла народу України виконувати свої обов’язки чесно і сумлінно. Також вона дала слово не продавати справ, не «зливати» їх, не повертати прокурорських оборотнів, стояти на засадах верховенства права. Як кажуть, не словом, а ділом! Успіхів! 

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар