В результаті нового субрегіонального поділу областей України кількість районів (повітів) може скоротитися з 467 до 105 або 115.
Про це йшлося під час онлайн-консультацій Міністерства розвитку громад і територій, пише голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
У консультаціях брали участь експерти Міністерства, представники ОДА, народні депутати, незалежні громадські експерти. По кожній області від 10 до 20 учасників. Карти різних варіантів повітового поділу всіх областей представлені на порталі «Децентралізація».
Більшість учасників обговорення дійшли згоди щодо кількості районів у 15 областях:
Волинська – 4;
Тернопільська – 4;
Івано-Франківська – 4;
Закарпатська – 4;
Чернівецька – 3;
Житомирська – 4;
Черкаська – 4;
Кіровоградська – 3;
Миколаївська – 4;
Херсонська – 3;
Запорізька – 5;
Полтавська – 4;
Чернігівська – 4;
Донецька – 5+4 (на підконтрольній і на окупованій частині);
Луганська – 2+4 (на підконтрольній і на окупованій частині).
Причому в 5-ти з цих областей за методикою створення адміністративних округів можна утворити на 1 повіт більше, а саме в Закарпатській, Житомирській, Черкаській, Херсонській, Донецькій (на підконтрольній території). Проте більшість учасників обговорення відкинули такі варіанти через різні незручності з цим пов’язані.
Тим не менше, в цих 15 областях залишаються спірні моменти, які потребують доопрацювання, щодо меж деяких повітів та їхніх адміністративних центрів.
Интересно кому мешают районы!? Больше не чем заняться клоунов в Раде!?