“Ми рухаємося в бік гармонізації законодавства і маємо це зробити в стислі строки. Це — серйозне завдання і серйозний виклик”, — сказав заступник Міністра під час круглого столу «Чи відповідає намічена в Коаліційній угоді дорожня карта розвитку аграрного сектора суспільним запитам, політичним та економічним реаліям?».
За словами Олександра Сеня, важливим завданням, яке стоїть сьогодні перед аграрним сектором України, є розширення асортименту та нарощування обсягів експорту. На думку посадовця, сільське господарство України, яке зараз експортує приблизно половину продукції, може значною мірою наростити цей обсяг:
«Експорт є стимулом для розвитку виробництва. Він також сприяє стабілізації цінової ситуації. Звичайно ми рухатимемося в бік гармонізації законодавства і маємо це зробити в стислі строки. Це — серйозне завдання і серйозний виклик», — відзначив Олександр Сень, — «Одночасно вихід на європейський ринок стимулюватиме і підвищення якості продукції».
Також в заході взяли участь представники державних органів влади, галузевих асоціацій аграрного та земельного сектору, науковці, представники проектів технічної допомоги.
Велика увага на круглому столі була приділена земельним питанням. Зокрема, учасники обговорення підтримали урядову ініціативу щодо питання удосконалення орендних відносин в Україні з урахуванням інтересів як орендарів, так і селян, та необхідність розроблення нового законодавства щодо ринку земель.
Не менш важливими темами для обговорення стали питання створення інвестиційного клімату, а також дерегуляції та забезпечення сталого законодавства щодо оподаткування. Заступник Міністра Олександр Сень зазначив, що враховуючи нинішню складну ситуацію в Україні, чинний пільговий режим оподаткування має бути збережений щонайменше до 2018 року, з ретельно розробленими механізмами оподаткування АПК, які будуть застосовуватися після цього.
Ще одним ключовим завданням для України учасниками заходу визначено відновлення та розвиток трудомістких галузей в сільській місцевості, зокрема, тваринництва, овочівництва, садівництва, а також стимулювання розвитку малих форм господарювання на селі.
Прес-служба Мінагрополітики