Священнослужителів, які знехтували карантинними обмеженнями та допустили вірян на Великоднє богослужіння, каратимуть.
У разі, якщо на коронавірус захворіє хтось із людей, які всупереч вимогам залишатися вдома відвідували службу, священники нестимуть відповідальність за другою частиною ст.325 Кримінального кодексу.
Про це в ефірі Українського радіо розповів радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.
За його словами, попри вимоги влади не всі священнослужителі виявили готовність дотримуватись українського законодавства.
“Дехто вирішив зіграти свою гру, й щодо таких “гравців” українське законодавство передбачає конкретні санкції. Зокрема, ми маємо адміністративні протоколи і п’ять кримінальних проваджень щодо настоятелів і посадових осіб церковної ієрархії, які відповідальні за те, що в храмах Московського патріархату — адже лише там були винятки з правил — не дотрималися карантинних обмежень”, — розповів Варченко.
При цьому він зазначив, що кримінальних проваджень може стати більше, оскільки в разі появи інфікованих у церквах, де було зафіксовано порушення у дні Великодніх свят, відкриті провадження можуть перекваліфікувати з адміністративних у кримінальні. За словами Варченка, усього за адміністративними статтями під час свят було кваліфіковано 19 порушень.
“Священнослужителі, які це допустили, будуть нести кримінальну відповідальність. Вони тепер мають молитись упродовж тижня чи двох, щоб жоден з людей, які прийшли до них на службу, яких вони запросили всупереч вимогам залишатися вдома, не захворіли на коронавірус. Якщо в разі їхніх незаконних дій будуть захворювання, вони нестимуть відповідальність за другою частиною статті 325 Кримінального кодексу, яка передбачає до 8 років ув’язнення”, — розповів Варченко.
Він зауважив, що зниження кількості вірян, які цьогоріч прийшли на богослужіння, свідчить про відповідальність українського суспільства. Водночас, за словами Варченка, через порушення карантинних обмежень “Московський патріархат припустився великої помилки, яка може мати тектонічні наслідки для його служб в усіх трьох українських лаврах”.
“Цей злочин спрямовано вже проти українського суспільства. Це колективні злочини, організовані ієрархами цих храмів”, — наголосив Варченко.
Згідно з даними Національної поліції, храми на Великдень загалом відвідало понад 130 тисяч українців.
“У Святогірську лавру на Донеччині у Великодню ніч прийшло понад 300 вірян, у Почаївській лаврі на Тернопільщині також було кілька сотень людей, які прийшли на богослужіння, попри поліцейський кордон. Крім того, по 50-70 осіб зібралось у двох храмах на Донеччині та понад 70 — в одному храмі у Дніпропетровській області”, — розповів радник міністра.
За його словами, якби всі без винятку священники дотрималися карантинних домовленостей, які були досягнуті на Всеукраїнській раді церков, на один з-понад майже 14 тисяч українських храмів припадало б менш як 10 людей.
Як наголосив Варченко, у разі доведення провини служителям УПЦ МП доведеться нести відповідальність не як церковним ієрархам, а як громадянам України.
А в супермаркетах скільки людей збиралося? А на ринках, перед тим як попередили, що вони будуть закриті ( далеко за 300, не можливо було пройти).За це кого капати будете?