У чому полягає різниця між грипом та ГРВІ? Таблиця порівняння симптомів з Covid-19

Різниця між грипом та ГРВІ (гострою респіраторною вірусною інфекцією) насамперед полягає у тому, що збудниками грипу є різні штами вірусу (варіанти одного виду вірусу, що відрізняються за рядом властивостей), а збудниками ГРВІ є понад 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань.

ГРІ – гостра респіраторна інфекція – найширше поняття, що включає респіраторні інфекції, спровоковані як вірусами (ГРВІ – переважна більшість випадків), так і бактеріями (бактеріальні ГРІ – виникають значно рідше).

Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, а ГРВІ – зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання.  

Симптоми

Грип

ГРВІ

Різкий та гострий початок хвороби

Характерний. Людина часто навіть може вказати конкретний час, коли захворіла

Нехарактерний. Початок хвороби зазвичай поступовий

Температура

Піднімається різко, зазвичай вище 38

Може бути, але зазвичай в межах 37-37,5

Нежить, закладеність носа

Може з’явитись на 2-3 день як ускладнення

Виникає в перші дні, часто – перший симптом ГРВІ

Чхання

Найчастіше немає

Найчастіше є

Кашель

Найчастіше з’являється на другу добу захворювання, часто спричиняє біль за грудиною

Не різко виражений, найчастіше з’являється одразу, разом з болем у горлі

Біль у горлі

Зазвичай не характерний, може з’явитись на 3-4 день захворювання

Найчастіше з’являється одразу, має виражений характер

Головний біль, біль у м’язах

Є

Одразу немає, може з’явитись, якщо виникають ускладнення

Відчуття втоми, млявість

Є

Виникає, якщо висока температура тримається більше доби

Безсоння

Є і може зберігатись ще 2-3 тижні після хвороби

Може з’явитись, якщо висока температура тримається більше доби

Дискомфорт в очах

Часто з’являється почервоніння очей, світлобоязнь, сльозотеча

При аденовірусній інфекції може виникати відчуття піску в очах, при інших ГРВІ найчастіше немає

 

Також, у контексті пандемії COVID-19 всесвітнього масштабу пропонуємо вашій увазі порівняльну таблицю симптомів коронавірусу з іншими хворобами.

ЗБУДНИКИ, СИМПТОМИ ТА ПРОТІКАННЯ ГРВІ

Оскільки існує дуже багато різних вірусів-збудників ГРВІ, то форма протікання захворювання в кожному конкретному випадку залежить від того, яким саме вірусом заразилася людина. Як правило, ці віруси найбільш активні у холодні пори року та переважно вражають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла тощо.

Найпоширенішими збудниками ГРВІ є риновірус. Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель.

ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Дуже важливо не займатись самолікуванням, а звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Риновірусна інфекція може протікати у важчій формі у людей з ослабленим імунітетом.

Ускладнення ГРВІ – це зазвичай запалення носових ходів та середнього вуха. ГРВІ може стати причиною або посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів, таких як астма.

ЗБУДНИКИ, СИМПТОМИ ТА ПРОТІКАННЯ ГРИПУ

Наскільки важко буде протікати грип залежить від таких факторів:

  • вашого імунітету,
  • штаму вірусу та вторинних бактеріальних інфекцій, які можуть розвиватися як ускладнення після зараження вірусом грипу,
  • наявність будь-якого іншого захворювання;

Різні комбінації усіх цих факторів пояснюють той факт, що одні люди хворіють грипом практично без прояву зовнішніх симптомів, а у інших людей вірус грипу викликає серйозні ускладнення та порушення або навіть стає причиною смерті.  

Запальний процес і, відповідно, підвищення температури до 38 є нормальною реакцією організму на збудник, оскільки дозволяє боротися з інфекцією та поступово одужувати. Однак висока температура (понад 39) є небезпечною, тому її слід понижувати. Іншими характерними симптомами грипу є головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, можливо, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів.

Якщо ж вам докучають симптоми схожі на ознаки грипу, єдиним стовідсотковим маркером, який може підтвердити цю тезу є здача відповідного аналізу. Це звичайний мазок з носоглотки, який досліджується в молекулярно – генетичній лабораторії (ПЛР).

Здати аналіз на вірус грипу А / 7048 відносно міжнародних стандартів (DEQAS, NIST) можна у відділенях провідної регіональної лабораторії «Астра–Діа», а вартість такого аналізу складає всього 300 гривень.

Варто зазначити, що здача загального аналізу крові (далі – ЗАК) є важлим кроком для визначення важкості перебігу захворювання та активності запального процесу, а також визначення розвитку ускладнень. Лабораторна діагностика допоможе вашому лікарю правильно встановити діагноз і назначити необхідне лікування.

Вартість загального аналізу крові починається всього від 100грн.

У закарпатській лабораторії Astra-Dia”використовують тільки найкраще обладнання світових брендів, а лабораторні дослідження проводять на території області, без трансферу біоматеріалів в інші регіони країни. Це забезпечує високу точність, якість та короткі термінни надання результатів, як у відділеннях так і онлайн.

І знову щодо епідемії коронавірусу! Пам’ятайте також, що на початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання перечисленні у цій статті.

Визначити можуть тільки спеціальні тести. Тому у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо лікар запідозрить у вас можливі ознаки цього недугу, медики здійснять вам безкоштовний тест.

Варто додати, що віднедавна лабораторія Astra-Dia також виконує дослідження “Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), зішкріб з ротоглотки, носоглотки, методом ПЛР Real-Time – якісн.”. То ж відтепер стурбовані жителі Закарпаття можуть здійснити відповідне дослідження за власний кошт у приватній лабораторії без направлення лікаря.

Додатково: За розпорядженням МОЗ, усім приватним клінікам та лабораторіям, а також іншим медзакладам із відповідною ліцензією, дозволено проводити ПЛР-тестування на наявність COVID-19.

Контакти лабораторії Астра-Діа для консультацій – (0312)-64-46-75067-312-66-69050-338-17-48.

 

 

Відправ другу:
Залишіть коментар