Негода, пандемія, карантин - закарпатські фермери несуть колосальні збитки (ВІДЕО)

На Виноградівщині добре розвинуте сільське господарство, тут чи не у кожного другого господаря – свій невеличкий фермерський бізнес: люди вирощують овочі, квіти та навіть декоративні рослини.

І, здебільшого,прибуток від продажу власної сільгосппродукції є єдиним доходом для сімей землеробів. Цьогоріч закарпатські фермери зазнали подвійного удару: проблеми зі збутом товарів на тлі карантину і величезні збитки унаслідок буревію, що пронісся краєм минулої суботи.

Пані Вікторія – жителька с. Теково Виноградівського району. У її господарстві – 2 теплиці, одну з яких буря зруйнувала вщент. Розповідає, під час буревію з дітьми не ховались у будинку, а намагались врятувати бодай одну теплицю, утримуючи парникові укріплення руками, аби і та не злетіла у небо.

Щодо збитків – мінімум 200 тисяч гривень, каже жінка. Про величину втрат від негоди розповідають і районні депутати. Зокрема, Іван Костак – житель села Боржавське, де буревій наробив не менше біди.А найгірше те, що від примх погоди і справді ніхто не застрахований, і навряд чи хтось компенсує фермерам зазнані збитки.

Тому закарпатські фермери залишаються наодинці із бідою. Розповідають, тепер рослини, які вдалося врятувати продаватимуть за мінімальною ціною, і відновлюватимуть зруйновані теплиці власним коштом. І просять владу бодай одного – відкрити ринки.

Пан Віталій додає, фермери, яківзяли позику на бізнес із рослинництва – у найскрутнішому становищі. Тому єдиним виходом для них наразі і навіть справжнім спасінням є відкриття торгових майданчиків.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. на фото та відео на таку площу землі ані одного дерева -звісно вітер має де гуляти.
    Типы и виды мелиорации
    1. гидромелиорация:
    2. агролесомелиорация;
    противоэрозионная — защита земель от эрозии путём создания лесных насаждений на оврагах, балках, песках, берегах рек и других территориях;
    полезащитная — защита земель от воздействия неблагоприятных явлений природного, антропогенного и техногенного происхождения путём создания защитных лесных насаждений по границам земель сельскохозяйственного назначения;

    3. культуртехническая мелиорация;
    4. химическая мелиорация.
    І буде вам щастя, а то так ревуть немов страшний суд