6 липня 2019 року Президент України призначив очільником Закарпатської ОДА місцевого підприємця, власника мережі кондитерських – Ігоря Бондаренка.
Ігор Самійлович увійшов в історію нашого регіону як найбільш некомпетентний очільник обласної держадміністрації.
За результатами перших трьох кварталів 2019 року, Закарпатська область допустила найбільше падіння капітальних інвестицій – на 15,3% тоді як в середньому по Україні спостерігалося зростання на 12,4%. Загалом, за сукупними показниками економічного розвитку, наша область опинилася на останній сходинці серед усіх регіонів України.
Абсолютне небажання будувати діалог з представниками бізнесу та місцевими політиками заміщувалося активною кадровою політикою, яка обернулася справжнім фіаско.
Своїми заступниками Бондаренко призначив колишніх ЄЦівців – скандального Олексія Гетманенка та Ольгу Травіну, а епопея з призначенням голів РДА легко замінювала похід до цирку.
Так, у травні 2019 команда президента презентувала кадровий проєкт LIFT. Тоді безліч кандидатів вихвалялися скріншотами з електронних скриньок, де повідомлялося, що вони дійшли до останнього етапу відбору на обрану посаду.
Проте, на омріяну співбесіду з губернатором та урядом так ніхто і не потрапив.
На Іршавщині бізнесмен Віктор Товстий був призначений на початку грудня та звільнений у лютому. З того часу РДА керує виконуючий обов’язки.
Того ж тижня призначений на Ужгородщину В’ячеслав Дворський, пропрацювавши ледь місяць з командою Бондаренка, написав заяву на звільнення. На щастя, професійного чиновника вдалося переконати не покидати посаду керманича центрального району області.
Політично складною Мукачівщиною довірили керувати професійному фотографу Олександру Радишу. Без зайвих коментарів.
На Виноградівщині РДА очолив колишній журналіст Василь Кіш, який разом зі своєю одіозною заступницею Костелебою-Веремчук оперативно перетворив район на осередок політичних скандалів.
Хустщині «сватали» викладача технікуму, уродженця села Великі Ком’яти Володимира Гнатківського, який допомагав нардепу Кривошеєву у розповсюдженні агітматеріалів під час президентської кампанії.
Гнатківського так і не призначили, а РДА вже більше року у статусі в.о. очолює заступник голови райдержадміністрації М.Попович.
Загалом і в цілому, інститут РДА на Закарпатті завели у політичну кризу з невтішними для області наслідками.
Проте, справедливо буде сказати, що невдалі рішення приймалися й на інших фронтах роботи.
Майже одразу команда Бондаренка пересварилася з крайовими обранцями, а його тимчасовий наступник Гетманенко й узагалі ризикував стати першим за історію області керманичем ОДА, якому обласна рада висловила недовіру.
За короткий період часу він перекроїв розподіл коштів по інфраструктурним проєктам в селах та містах, що фінансуються з ДФРР, над реалізацією яких роками працювали місцеві політики та на які так чекали місцеві жителі.
Керівників Департаменів ОДА призначали виключно через закриті конкурси, де основним критерієм виступала не фахова компетентність, а розмір «пакету документів», який лягав на стіл Бондаренка/Гетманенка.
ЧИТАЙТЕ: До cвого звільнення Бондаренко призначив керівником Департаменту ОДА брата свого товариша
Все це та провальна кадрова політика призначення голів РДА стала причиною феноменальної поразки «зелених» на зимових виборах до ОТГ.
Тоді команда партії «Слуга народу» програла в усіх громадах, за виключенням Косонської та Кам’янської ОТГ.
З початку 2020 року Закарпатська ОДА була без постійно призначеного керівника, а місцеві ЗМІ ледь не щомісяця намагалися вгадати ім’я наступного очільника регіону.
Вже 22 квітня 2020 року указом Президента України очільником Закарпатської ОДА було призначено Олексія Петрова.
Спадок, що перейшов новому керманичу ОДА від попередньої команди, важким тягарем лягає на плечі чиновника напередодні майбутніх місцевих виборів.
Наразі у чиновника триває ознайомчий період. Новий керманич області вже здійснив поїздку на Виноградівщину, де заступник голови РДА намагалася зірвати ремонт дороги Т0719, що проводиться в рамках “Великого будівництва”, анонсованого КМУ та Зеленським.
Відвідав Міжгірщину, звідки обирався нардеп-слуга Михайло Лаба.
Разом з головою Ужгородської районної ради Русланом Чорнаком та очільником РДА В’ячеславом Дворським провів інспекцію Ужгородщиною.
Постійно проводиться робота з правоохоронцями. Щодо Департаментів ОДА, то Олексій Петров заявив, що вивчає їх роботу та ефективність чиновників на займаних посадах, проте, деякі питання до якості їх роботи вже виникають.
Тішить той факт, що в ОДА вже готуються очистити свої стіни від Олексія Гетманенка та Ольги Травіної.
Чи вдасться Олексію Генадійовичу вирішити питання звільнення і призначення якісних голів РДА та керівників Департаментів Закарпатської ОДА, щоб відновити високий рівень довіри краян до Володимира Зеленського?
Побачимо з часом.
Зрозуміло одне – попереду у «слуг народу» багато роботи!
Автор дуже однобоко оцінює ситуацію. Так, компетентність Бондаренка бажає кращого, але Петрову до Бондаренка дуже далеко 🙂 Бондаренко був більш-менш незалежна фігура, а Петров – нульова фігура яка виконує вказівки шефів з вул. Банкової.