Непоправна втрата: відійшов у вічність відомий лікар Закарпаття Шимон Василь Михайлович


8 серпня відійшов у вічність відомий лікар Закарпаття, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної хірургії Шимон Василь Михайлович.

Василь Михайлович Шимон народився 12 березня 1954 р. в с. Данилово, Хустського району, Закарпатської області.

Після закінчення восьмого класу Данилівської середньої школи поступив до Міжгірського медичного училища на фельдшерське відділення, яке закінчив у 1973 р.

У 1975 р. після демобілізації поступає на підготовче відділення Ужгородського національного університету за спеціальністю лікувальна справа, а в 1976 р. стає студентом першого курсу медичного факультету.

Закінчивши у 1982 р. медичний факультет УжНУ, працює лікарем-інтерном, а потім – лікарем травматологом у Херсонській області.

З 1984 по 1991 рр. навчається і працює у Харківському інституті удосконалення лікарів (тепер – ХМАПО) на кафедрі травматології та вертебрології, базою якої є Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка.

За цей час перебуває на посадах клінічного ординатора, аспіранта та асистента кафедри. У 1988 р. захищає кандидатську дисертацію на тему “Діагностика та лікування проникаючих пошкоджень поперекового відділу хребта” в Інституті патології хребта та суглобів (м. Харків). З 1991 р. Василь Михайлович працює на кафедрі загальної хірургії УжНУ.

Свій педагогічний шлях пройшов від асистента до професора цієї кафедри, а з 1998 р. – очолює курс травматології та ортопедії. Василь Михайлович постійно перебуває у наукових пошуках.

Тісна наукова співпраця з Інститутом патології хребта та суглобів стала наслідком успішно захищеної у цьому ж інституті у 2003 р. докторської дисертації на тему “Реконструктивно-відновлювальні операції при пошкодженнях хребта з використанням гідроксилапатитної кераміки (експериментально-клінічне дослідження)”.

З 2002 р. переведений на посаду професора кафедри загальної хірургії, а в 2004 р. отримав вчене звання професора.

Професор В.М.Шимон брав активну участь у науково-педагогічній та науково-практичній роботі УжНУ, травматологічної служби області та ортопедичного відділення обласної клінічної лікарні.

Він є автором та співавтором однієї монографії, двох навчальних посібників, 10 методичних розробок, 130 наукових статей, 5 авторських свідоцтв на винаходи та 5 патентів України. Він був активним учасником багатьох з’їздів, міжнародних симпозіумів, конференцій.

Його обрано членом Міжнародної медичної організації SICOT, Української організації малоінвазивної хірургії хребта, Німецько-українського товариства ортопедів-травматологів.

Редакція висловлює свої щирі співчуття рідним та близьким Василя Михайловича.

Відправ другу:
Залишіть коментар