Майже 175 мільйонів гривень має виплатити до кінця року Національна служба здоров’я медичним закладам Закарпаття для боротьби з коронавірусною інфекцією.
Про це нині розповіла заступниця директора департаменту замовлення медичних послуг Анна Фенчак.
Гроші передбачені для того, щоб пацієнти не платили за лікування, а медпрацівники отримали надбавку до зарплати за роботу з інфікованими.
“Національна служба здоров’я покриває видатки пацієнта на лікування, — розповіла Анна Фенчак, — у випадку виклику швидкої або необхідності проведення тестування вдома мобільною бригадою, або у випадку необхідності стаціонарного лікування пацієнта. Тарифи, які передбачені на ці послуги, покривають витрати, які несуть заклади, коли надають пацієнтам цю допомогу. За це повністю заплатила держава”.
У квітні угоду з Національною службою здоров’я на 19 мільйонів гривень уклав Центр легеневих хвороб. Про це повідомив директор Василь Скрип. Наразі заклад одержав 15 мільйонів 400 тисяч гривень. За серпень виплати отримали, а за вересень фінансування ще не надійшло.
“Але це не означає, що наші працівники не отримали заробітну плату, — сказав директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип. — Вони в повному об’ємі доплату до 300 відсотків одержали за рахунок інших пакетів. У нашому закладі пролікувалося з 22 квітня майже 400 пацієнтів. Із цих 15 мільйонів 400 тисяч, якщо поділити на 400 хворих, які лікувалися в нашому закладі, виходить 35 тисяч гривень витрати на одного пацієнта”.
За словами Анни Фенчак, лікування для хворого на COVID-19 має бути повністю безкоштовним. Каже: якщо у вас вимагають гроші, потрібно повідомити про це Нацслужбу здоров’я.
“Ми закликаємо звертатися на гарячу телефонну лінію Національної служби здоров’я України 16-77, щоб ми могли вчасно відреагувати і зрозуміти, в чому причина такої ситуації. Платити ніхто немає, тому що тарифи, які затверджені постановою кабінету міністрів, повністю покривають витрати на основні лікарські засоби, передбачені протоколом лікування. А також на доплату до заробітної плати фахівцям, які надають допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою»
Лікарням Закарпаття вже виплатили 220 мільйонів гривень. Ще очікують 175 мільйонів.