Підприємці, які продають на ринку Краснодонців, вимагали пояснень, чому їх не пускають на роботу. Про це розповів учасник зібрання Роман Шип. Каже: близько 100 людей майже 3 години чекали директора, щоб дізнатися, чому їхні відділи на ринку мають бути зачинені.
Правоохоронці кількість учасників на мітингу не фіксували, розповіла речниця Нацполіції в області Інеса Манзулич-Іванова.
Закритий через карантин ринок: в Закарпатській ОДА очікують послаблення від Держкомісії
Роман Шип пояснив: сьогодні вранці люди прийшли на роботу, проте зустріли зачинені без жодних попереджень ворота.
“Ринок закритий, ніяких розпоряджень, ніяких документів, ніякого контакту з нами немає. Нам говорять, що попередньо 2 тижні ринок не працюватиме. На яких підставах? Якщо говорять, що червона зона, то чому червона зона не забороняє працювати в місті ринкам і супермаркетам? Ніяких документів, чому цей ринок не працює, немає”, — сказав Роман Шип.
Маріанна Морозова також проти припинення роботи її відділу. Жінка продає одяг. Розповідає: навесні отримала компенсацію.
“Збитків не було, бо нам тоді держава по 3 тисячі повернула. Хто звертався – повернули. Я отримала 3 тисячі за один та другий місяць. А тепер ми знову будемо сидіти?”, — каже жінка.
Закритий через карантин ринок: в Закарпатській ОДА очікують послаблення від Держкомісії
“Ринок відноситься до міста, а територія районна. І тепер до кого нам претензії висувати? — питає Євген Гутлебет. — До районної чи до міста? Чи до кого нам звертатися? Ми знову до нового року сидітимемо на карантині. У людей чимало сезонного товару”.
Директор ринку Андрій Шкрібляк до людей не вийшов, лише його представники. Із Суспільним зустрітися погодився. За його словами, ринок належить до території Баранинської ОТГ, тобто це Ужгородський район. Тому вони виконують рішення держкомісії щодо нового епідемічного зонування.
Андрій Шкрібляк сказав, що підприємців розуміє і він у першу чергу зацікавлений у тому, щоб він працював.
“З сьогоднішнього дня карантин. Тобто закриваються всі оператори громадського харчування, хто займається торгівлею роздрібною. Окрім продуктів харчування, хімії та засобів гігієни”, — сказав директор ринку.
Ужгородський район, до якого належить ринок, з 2 листопада — в “червоній” зоні, каже заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба. Він зустрівся з підприємцями, які після зібрання на ринку пішли до облдержадміністрації.
Заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба пояснив, що наразі існує рішення державної комісії, яке обов’язкове для виконання абсолютно всіма.
“Відповідно до 641-ї постанови всі обмежувальні заходи здійснюються державною комісією, коли визначається зонування. Відповідно до пункту 16-го постанови № 641, регіональні комісії ТЕБ та НС мають право встановити додаткові обмежувальні заходи. Пом’якшувати вони нічого не мають права”, — пояснив чиновник.
За словами Олега Коцюби, голова ОДА Олексій Петров 31 жовтня відправив листа міністру охорони здоров’я з проханням послабити карантин. Рішення поки очікують.