Дві школи Тячівщини незабаром стануть надсучасними центрами освіти у Закарпатській області.
Адже учні Солотвинського ліцею з румунською мовою навчання імені Міхая Емінеску і Нижньоапшанської школи І-ІІІ ступенів Тячівського району навчатимуться за допомогою надсучасних технологій. Це стає можливим завдяки участі обох навчальних закладів краю в транскордонному проєкті “Віртуальна реальність єднає Карпати”, який фінансується за підтримки Європейського союзу в рамках Спільної програми Румунія-Україна 2014-2020.
Партнерами цього проєкту є навчальні заклади в сусідній Румунії, зокрема, середня школа “Mircea Eliade” в місті Сату-Маре, а також технічна школа “Anghel Saligny” у місті Турц. Загальний бюджет проекту складає 332,580.5 євро, з яких внесок Європейського Союзу – 299,286.85 євро. Голова агенції регіонального розвитку “Закарпаття” Михайло Данканич, яка є головним бенефіціаром проєкту, розповів, що в рамках проєкту закуплені і вже встановлені нові комп’ютери та інша необхідна техніка загальною вартістю більше півмільона гривень.
Також проводиться поточний ремонт класу площею 100 квадратних метрів із потенціалом зонування та окремим індивідуальним входом до приміщення, у якому буде встановлене обладнання віртуальної реальності. І вже обидва навчальні заклади очікують на 40 пар VR-окуляри. Михайло Данканич також зауважив, що наразі вже третій тиждень поспіль проводиться навчання вчителів інформатики Тячівського району.
За його словами, під час цих навчальних тренінгів викладачі Ужгородського національного університету та Закарпатського інституту післядипломної освіти навчають мові програмування Scratch. Адже саме ця мова орієнтована на дітей і дає можливість ознайомитись із програмуванням, створенням ігор, музики чи анімації. Тим паче, що мова програмування Scratch розвиває не лише навички програмування, але і творче мислення.