Відповідно до публікації у виданні The Telegraph, тяга до тривалого сну у дорослих людей може бути настороженою ознакою. Нове дослідження показало, що такі любителі «як слід виспатися» ризикують померти раніше часу.
Медики прийшли до висновку, що стосовно сну дуже важливо дотримуватися принципу «золотої середини» – не страждати від хронічного недосипання і в той же час не проводити занадто багато часу в ліжку.
«Дорослі, які регулярно сплять більше 8 годин на добу, ризикують померти передчасно, але у людей, які витрачають на сон менше 6 годин на добу, життя коротше, ніж у тих, хто витрачає на нього 7 годин», – цитує видання дослідників.
Висновок фахівців заснований на результатах десятирічного наукового проекту, в рамках якого експерти працювали з мільйоном чоловік. Медики перевіряли, скільки часу відводили учасники на свій сон. Проаналізувавши отримані дані, дослідники виявили кореляцію між звичкою довго спати і низкою патологій, зокрема, депресією, цукровим діабетом і хворобами серця.
Коментуючи ризики ранньої смерті від цих захворювань, кардіолог Франко Каппучіо з Уорікського Університету зазначив: «Ті, хто любить подовше поспати, мають на 30% більше шансів померти, ніж ті, хто спить «оптимальні» 7 годин на добу».