Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що на сусідній Івано-Франківщині почастішали випадки нападу вовків на домашніх тварин. Мисливствознавці зазначають – вовки в Карпатах були завжди, але не в такій кількості.
Мисливствознавці зазначають – вовки в Карпатах були завжди, але не в такій кількості. Й зросла їхня чисельність не лише на Івано-Франківщині. На Закарпатті їх також чимало. Лісівники Ясінянського лісомисливського господарства кажуть в наш регіон вовків надить кормова база. Чисельність хижаків обов’язково фіксують. Це набагато легше зробити взимку, за слідами на снігу. Наразі на території підпорядкованій Ясінянському лісомисливському господарству є щонайменше 7 хижаків, при нормі 3. Побутує думка про користь вовків як санітарів лісу – ніби-то хижаки полюють виключно на хворих та ослаблених тварин. Але це не зовсім так, кажуть мисливствознавці.
Чим більша кількість вовків – тим більше тварин вони винищують. Коли закінчується їжа у лісі – вовки приходять у населені пункти. Зафіксовані неодноразові випадки нападу хижаків на людські господарства в результаті яких гинули домашні тварини – собаки, коти, вівці та лошата. Тварина, зазвичай, на людину не нападає та й взагалі уникає зустрічі з нею. Але бували й випадки атак.
Експерти кажуть, хижак небезпечний у разі його захворювання на сказ – тоді він може покусати. Якщо все ж таки довелося зустрітися з вовком – в жодному разі не втікайте, і не нападайте. Найкраще що можна зробити – вилізти на дерево й там чекати на допомогу.