В Ужгородській міській раді напередодні відбулося перше засідання робочої групи, яка забезпечуватиме координацію дій із планування та розробки заходів для проєкту Плану сталої міської мобільності, що реалізується у межах проєкту «SUMCITYNET: міста за покращення доступності і кліматично-сталу міську мобільність» за співфінансування Європейського Союзу. Партнером проєкту є Громадська організація «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».
Робочу групу створили за розпорядженням міського голови Богдана Андріїва. До неї увійшли керівники структурних підрозділів міської ради, працівники управління патрульної поліції в Закарпатській області, депутати міської ради та представники ГО «Форза», очолив – заступник міського голови Василь Пинзеник.
Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що цей проєкт дуже важливий для міста, оскільки передбачає створення рівного доступу міських просторів та мобільності для всіх людей, сприятиме збалансованому розвитку всіх видів транспорту і пересувань.
Голова ГО «Форза» Леся Лойко розповіла про основні заходи, передбачені проєктом, зокрема:
– влаштування піднятих пішохідних переходів (5 переходів);
– пониження тротуарів у місцях пішохідних переходів для осіб з обмеженою мобільністю (20 понижень);
– реконструкція 5 пішохідних переходів в частині облаштування їх тактильними направляючими лініями для осіб з вадами зору;
– влаштування парклетів у 5 локаціях поблизу основних транспортних вузлів;
– влаштування критих велосипедних паркувань поблизу 2-х основних транспортних вузлів міста;
– встановлення інформаційних панелей та 27 камер відеонагляду.
Заступник міського голови Василь Пинзеник зазначив, що насамперед необхідно визначити найоптимальніші місця для облаштування громадських просторів. Дав доручення структурним підрозділам провести аналіз та підготувати пропозиції на наступне засідання робочої групи, яке відбудеться вже наступного тижня.
План сталої міської мобільності – стратегічний документ, який визначить транспортну політику Ужгорода на найближчі 10 років і оптимізуватиме місто, щоб людям було зручно пересуватися з огляду на час, вартість, різними видами транспорту і з мінімізацією шкодою довкіллю.
Безпосереднього виконавця розробки Плану сталої міської мобільності визначать через електронну систему публічних закупівель України Prozorro. Обов’язковою вимогою буде наявність досвіду виконання таких проєктів.