Для цієї мети області передбачено понад 30 мільйонів гривень (30 637,1 тис. грн) – залишки коштів освітньої субвенції, які склалися на початок 2020 року.
Станом на травень 2020 року у закладах загальної середньої освіти області сучасним обладнанням було облаштовано 291 кабінет природничих та математичних предметів, з яких:
68 кабінети фізики,
65 – хімії,
72 – біології,
72 – математики,
14 – географії.
Як повідомляють у департаменті освіти і науки ОДА, критерії придбання обладнання для кабінетів у 2020 році було затверджено Міністерством освіти і науки України, а власне потребу – визначали керівники закладів освіти.
Таким чином і було із загальних пропозицій відібрано ті школи, які у цьому навчальному році є опорними або ж мають шість і більше 10 – 11 класів, або кількість учнів у 5 – 11 становить 600 і більше учнів тощо.
Щодо закладів професійної (професійно-технічної) освіти, то серед критеріїв – чисельність учнів – 400 і більше осіб.
Зважаючи на такі підходи, Міністерство освіти і науки України погодило пропозиції від області для придбання:
17 кабінетів біології,
13 – хімії,
12 – математики,
11 – фізики,
10 – географії
та одну STEM-лабораторію для Вищого професійного училища № 3 м. Мукачева.
Сучасне обладнання, яке перед Новим роком отримали заклади освіти Берегівського, Великоберезнянського, Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Перечинського, Тячівського, Хустського районів, Вільховецької, Тячівської, Полянської, Іршавської, Баранинської об’єднаних територіальних громад та місто Ужгород, дасть можливість учням оволодіти актуальними знаннями та навичками на належному рівні, здобувати повноцінну якісну освіту з умінням використовувати сучасні інформаційні технології.
Адже всі кабінети обладнано інтерактивною панеллю, цифровими вимірювальними комп’ютерними комплексами, сучасним навчальним і лабораторним демонстраційним обладнанням для різних розділів навчання, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.