Тячів розробив План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року

Місто взяло на себе певні зобов’язання, які направлені на ощадне використання енергоресурсів. В результаті цього викиди СО2 в атмосферу повинні зменшитися на 20 відсотків. План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року було презентовано на конференції, яка відбулася у Тячівській міській раді у рамках проведення Дня сталої енергії.

Учасниками даної конференції стали голови сільських і селищних рад, міські депутати, керівники установ та організацій, директори міських шкіл, завідуючі дошкільних навчальних закладів, приватні підприємці.

Мер міста Тячів Іван Ковач наголосив на актуальності питання енергетичного розвитку міста і загалом кожного населеного пункту. Особливо це важливо сьогодні, коли наша держава переживає скрутні економічні виклики. Потрібно вчитися не лише бережного ставлення до використання енергії, а моделювати поведінку людей у напрямку ощадності.

З приводу цього завідувач відділом Тячівської міської ради Наталія Крайниківська розповіла присутнім про розроблений План дій для міста. Він якраз і включає запровадження енергозберігаючих технологій в різних сферах діяльності: житловий та бюджетний сектор, вуличне освітлення та житлово-комунальна сфера.

До речі, міська рада подала заявку для участі в грантовій програмі Європейської Комісії SUDEP. В ній об’єднані три проектні пропозиції з реконструкції будівель ДНЗ №1, ДНЗ №5, ЗОШ №1 щодо заходів енергозбереження. Всі проектні рішення повинні звести до мінімуму шкідливий вплив від експлуатації будівель на навколишнє природне середовище та відповідати вимогам енергозбереження тощо. Важливою складовою Плану дій є поширення інформації про Угоду мерів, популяризація ідей енергозбереження, ощадного використання енергоресурсів.

Також під час конференції з тематичними доповідями виступили : керівник проектів і програм Асоціації «Енергоефективні міста України» Олег Гарасевич, який представив тему «Людина і енергія: до порятунку планети через міста». Заступник голови Громадської організації «Перехресні зв’язки» Тетяна Захаркевич поділилась досвідом втілення проекту в м. Іршава.

В.о. директора комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку Тячівськогорайону Іванна Колочавін розповіла про напрямки роботи РДА із переходу бюджетної сфери району на альтернативні види палива. А менеджер ДП «Красилівський агрегатний завод» Олександр Ковальчук, який приїхав на конференцію з м.Красилів презентував товари народного споживання від виробника.

На завершення конференції присутні обмінялися досвідом, відбулося живе спілкування у формі питання-відповідей та презентація товарів учасниками виставки альтернативних джерел опалення.

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар