Зростання тарифів та інші питання обговорили напередодні в Ужгородській міській раді на черговому засіданні ради голів об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та будівельних кооперативів (БК). Раді голів також представили куратора з питань житлово-комунального господарства – заступника міського голови Івана Шимона.
Насамперед розглянули питання скасування з 1 січня пільгового тарифу на електроенергію для житла без газопостачання та з електричним опаленням. Щоб мешканці 25 ужгородських негазифікованих будинків та квартир з електричним опаленням не потерпали через зростання цін, голови правлінь ОСББ направили листи Президенту України. Начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Марина Куберка подякувала головам ОСББ за принципову позицію і розповіла, що наразі відомо: уряд розробляє програму монетизації різниці в тарифах на електроенергію для такої категорії населення.
Активно обговорювали і зростання тарифів на обслуговування ліфтів. Роз’яснення надали керівники двох ужгородських компаній – ТОВ «Закарпатліфтмонтаж» та КП «Ужгородліфт». Зазначали, що ліфти – це об’єкти підвищеної небезпеки і обслуговування їх здійснюється спеціалістами відповідного рівня кваліфікації. Також ліфти є власністю співвласників будинків, тому у разі зростання вартості послуг необхідно на загальних зборах мешканців збільшувати розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території. Малозабезпеченим та пільговим категоріям громадян надаватиметься компенсація пільгами та субсидіями відповідно до постанов Кабінету Міністрів України (від 21.10.1995 № 848; від 17.04. 2019 р. № 373; від 6 серпня 2014 р. № 409 та від 29 січня 2003 р. № 117). Поступово, за чергою та за умови співфінансування мешканців, завдяки Програмі капітального ремонту житлового фонду у м. Ужгород на 2018-2022 роки, яку прийняла міська рада, є можливість ремонтувати ліфти.
Про порядок сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території за комунальне майно в будинках ОСББ поінформувала начальник управління комунальним майном департаменту міського господарства Тетяна Полтавцева. Близько 90% комунального майна здається в оренду за договорами, у них прописана обов’язковість сплати орендарем комунальних платежів. Голови ОСББ нарікають, що деякі орендарі відмовляються спачувати внески ОСББ на утримання будинку, тому запропонували управлінню майном департаменту міського господарства внести доповнення до договорів оренди.
На засіданні за участю начальниці управління житлово-комунального господарства Олександри Турянчик обговорили також питання про дотримання черговості участі в Програмі капітального ремонту ОСББ, ЖБК та БК. Через те, що треба ремонтувати дуже багато будинків – понад 400 різних об’єктів на загальну суму 1 млрд. грн., – перед членами депутатської комісії з питань ЖКГ постало складне питання: як справедливо визначати черговість для участі в програмі? Про пропозиції, обговорені на засіданні ради голів ОСББ, ЖБК та БК, поінформують депутатську комісію.
Серед інших питань члени ради розглянули і реалізацію проєктів-переможців громадського бюджету у 2021 році.