Не дати вірусові потрапити в організм – основна профілактика застуди.
Українці втрачають голос. Цьогоріч, крім звичних симптомів застуди, нежитю, кашлю та температури, дедалі частіше виникає і ларингіт – тимчасова втрата голосу. За словами хворих, переносити цю недугу значно складніше, ніж зазвичай.
Вірус цьогоріч не надто агресивний і лякатися його не варто, запевняють лікарі. Правда, почастішали випадки ларингіту – тимчасової втрати голосу. Читайте також: У новому сезоні Україну “атакуватимуть” три штами вірусів грипу “Коли нежить, ми вже звичні до цього, а от коли голос сідає – це справляє враження. Нічого страшного в цьому немає, просто треба дати відпочити зв’язкам, треба помовчати, грубо кажучи. Два-три дні і голос відновлюється”, – пояснює лікар-терапевт Рита Гофман.
Не дати вірусові потрапити в організм – основна профілактика застуди. “Намагатися менше перебувати в місцях скупчення людей. Перед виходом на вулицю змащувати порожнину носа, кожен носовий хід, оксоліновою маззю. Це то, що доступно всім. Після того, як ви приходите з роботи, промити звичайною чистою водою”, – каже сімейний лікар Ірина Кот.
Головне – не вживати антибіотиків без потреби, наполягають медики, а подбати радять про свій імунітет. “Обов’язково потрібно звернути увагу на вітамінізацію організму, на поліпшення мікрофлори кишечника. Ні в якому разі не переносити хворобу на ногах, щоб не заражати оточуючих людей”, – наголошує завідувачка аптеки Ганна Желенко.