Промоційний науково-популярний культурно-історичний проєкт, який має на меті актуалізувати чеську культурну (зокрема архітектурну) спадщину як органічну частину сучасного міського ландшафту Ужгорода, сьогодні обговорили Ужгородський міський голова Богдан Андріїв з очільницею Чеського Центру в Києві Радкою Рубіліною.
Гостя розповіла про діяльність центру, який має в Україні 10 регіональних представництв, зокрема і в Ужгороді. У нашому місті працюють над створенням нового туристичного маршруту, що поєднає три десятки об’єктів чеської культурної спадщини міжвоєнного модернізму, серед них і район Малий Галагов (який може потрапити до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО), Палац Баті на площі Театральній, школа №3, будівля водоканалу тощо.
Організатори проєкту розробляють віртуальний та візуальний контенти, останній, зокрема, докладніше описали в презентації: планується виготовлення інформаційних листівок із зображеннями об’єктів архітектурної спадщини, внесених до туристичного маршруту, з вербальним доповненням на звороті.
Як зазначила Радка Рубіліна, проєкт фінансує чеська сторона, від Ужгородської міськради потрібні дозволи на розміщення табличок із QR-кодами, які потім внесуть на гугл-карти, а також інформаційну підтримку.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв запевнив, що міська влада підтримує такі ініціативи, розповів про співпрацю з містами-побратимами Чеська Ліпа та Їглава, вивчення чеської мови в одній із шкіл Ужгорода – у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3, про проведення в Ужгороді фестивалю “Чеські дні в Україні”.
Також у зустрічі взяли участь заступник міського голови Василь Пинзеник, координаторка Чеського Центру у Львові Євгенія Нестерович, координаторка Чеського Центру в Ужгороді Любов Павлишин, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич.
Зазначалося, що до реалізації проєкту залучені й науковці Ужгородського національного університету, Національного архіву (Чеська Республіка), представників краю Височина, проєкту “Uzhhorod Modernism” тощо.