У Закарпатській обласній прокуратурі під головуванням першого заступника керівника прокуратури Івана Косея відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів. До її складу увійшли представники обласних управлінь правоохоронних та контролюючих органів: Нацполіції, ДФС, Держпраці, ДСНС України, Держекоінспекції, Держпродспоживслужби, ДАБІ, ДПС, СБУ та управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Закарпатської ОДА.
Вказана робоча група створена наказом керівника Закарпатської обласної прокуратури й націлена на проведення і координацію заходів щодо боротьби із нелегальним обігом та роздрібною торгівлею пальним, протидію нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, здійснення контролю додержання вимог чинного законодавства під час функціонування АЗС, забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування злочинів вказаної категорії.
Розпочали засідання із обговорення результатів за попередній період. Так, упродовж грудня 2019 року – березня 2021 року перевірено майже сім десятків АЗС. Як результат – виявлено 22 порушення, складено 17 адміністративних протоколів (ч. 1 ст. 164 КУпАП) та розпочато 4 кримінальних провадження (за статтями 204 та 272 КК України). При цьому з незаконного обігу вилучено понад 98 т палива на 3,2 млн грн, обладнання на більш ніж 4 млн грн. І це – ще не всі позитивні результати, яких вдалося досягнути завдяки злагодженій роботі вищезгаданих органів.
Наразі робота на цьому напрямку продовжується і така діяльність перебуває на особливому контролі Закарпатської обласної прокуратури. Робочою групою розроблено та обговорено конкретні заходи щодо припинення обігу нелегального пального на території області. Водночас звернуто увагу на необхідність убезпечення суб’єктів легального бізнесу у сфері торгівлі нафтопродуктами від тиску з боку недобросовісних конкурентів.