Професор Сергій Дубров: «постковідний синдром» може тривати більше як 12 тижнів (ВІДЕО)

Так званий «постковідний синдром», або тривалість проявів симптомів коронавірусної хвороби, може тривати 12 і більше тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова. Про це під час відеоконференції ІА Укрінформ повідомив професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Сергій Дубров.

Експерт зазначив, що найбільш типовими й частими скаргами пацієнтів є зміни з боку респіраторної системи. «Насамперед йдеться про інфільтративні зміни на рентгенограмах або комп’ютерних томограмах органів грудної порожнини, дуже часто вони субтотальні або взагалі тотальні. Після тяжкого перебігу коронавірусної хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки, навіть коли у них вже нема реплікації вірусу, тобто коли ПРЛ-тест є негативним», – пояснив Дубров.

Також частими є скарги пацієнтів на дискомфорт із боку серцево-судинної системи. За інформацією професора, станом на сьогодні частота міокардитів, пов’язаних із COVID-19, в Україні менша, ніж в інших розвинених країнах. Але китайські вчені у своїх дослідженнях пишуть, що в середньому частота міокардиту становить від 7 до 23%. Ступінь ускладнень корелює ступінь ускладнень з боку дихальної системи.

Серед інших симптомів «постковідного синдрому» професор Дубров назвав неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну й виражена слабкість. Нерідкими також є і когнітивні розлади – порушення пам’яті та функцій вищої нервової системи.

«Хоча станом на сьогодні немає чітких рекомендацій медичного лікування постковідного стану, проте більшість рекомендацій ЄС на США зводяться до відновлювальної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але низка пацієнтів із чіткими скаргами потребує додаткового обстеження та корекції, якщо це потрібно», – резюмував професор.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Професор не сказав головного. Усi цi “пост-ковiднi” проблеми викликанi ТРОМБОЗОМ КРОВI та ускладненнями вiд цього, тому що це головне, що спиричиняэ цей агент (COVID). Основнi пост-ковiднi симптоми : БIЛЬ У М’ЯЗАХ, “КОВIДНI НОГИ ТА РУКИ” (З ПЛЯМАМИ. ЯК ПICKЛЯ ОБМОРОЖЕННЯ), “КОВIДНI МУШКИ” (мiкро-кровянi плями на тiлi, навiть у ротовiй порожнинi та на язику, якi з’являються, та зникають самi через 3 днi приблизно, розсмоктуються). Проблеми з эмоцiйним станом обумовленi коливанням кровяного тиску та тромбами у мозику. МОЖЛИВИЙ IНСУЛЬТ (!). ………….. Треба боротися проти загустiння кровi, та очикувати, щоб органiзм сам вiдновився ( як пiсля поранення). Приблизно ДВА ТИЖНI. ……… Обов’зкове використання крово-розрiджуючих лiкiв, дiуретикiв (якщо людинi тяжко дихати, то це волога накопичуэться у легенях). Лiки ПРОТИ-IНСУЛЬТНОГО плану : “Магнiкор”, “Цiнарезiн”. Для особливо тяжких випадкiв ( почервонiння нiг та неможливicть дихання уночi ) : “Ксарелто”, “Трiфас”. ………… Нiякоi “особливоi” терапii не маэ. Робиться вплив тiльки на кровеносну судинну систему. Коли баланс тиску вiдновиться, та тромбоз зменшиться – усе “само розсмоктаэться”. …………. Це написано з особистого досвiду. Опробувано.