18 травня, в атріумі будівлі Закарпатської облради відбулося відкриття фотопроєкту «Небезмежність», який реалізовується у рамках інформаційної кампанії «Розірви коло», що є частиною програми UNFPA.
Співорганізатором виставки у краї є Закарпатська обласна рада.
Автор фотопроєкту – відомий закарпатський фотограф Валентин Кузан. Проєкт представляє 14 світлин жінок, які стали об’єктами домагань у публічних місцях, та їхні історії. Подібні проєкти були представлені у Києві, Харкові, Маріуполі, Мелітополі та Бердянську.
Участь у заході узяли: заступник голови облради Денис Ман та співголова депутатської групи «Рівні можливості» Наталія Штефуца, начальник управління євроінтегральної співпраці ОДА Олександр Білак, заступник Ужгородського міського голови Василь Пинзеник. Розповіла про проєкт Ніна Ломпарт, спеціалістка програми UNFPA з протидії та запобігання гендернозумовленому насильству.
Денис Ман зазначив: «У Закарпатській обласній раді на найближчому пленарному засіданні 20 травня п.р. буде заявлено про створення депутатської групи «Рівні можливості». Тематика, яку піднімають автори цієї виставки не може залишатися поза увагою обласної ради, тому ми оперативно зреагували на пропозицію, щоб вона була представлена у стінах цієї історичної будівлі. Ми вважаємо, що ця проблема достатньо серйозна для українського суспільства і недостатньо обговорювана. В області діє Регіональна програма сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми та функціонує департамент облдержадміністрації, який опікується питаннями соціального захисту населення та чітко розуміє цю проблематику. Переконаний, що зусиллями згаданої депутатської групи ця тема буде ще більш на слуху, інформаційні кампанії будуть яскравішими і чіткішими, а проблема у суспільстві, завдяки таким заходам, буде знижуватися».
Денис Миколайович подякував автору світлин та організаторам виставки, наголосивши на чітко згенерованій презентації фото із темами жінок, які опинилися у складних умовах та не побоялися сказати про свою проблему, і тим самим детально довели суспільству про недопустимість таких негативних явищ. «Переконаний, що державна й регіональна політика будуть сприяти тому, аби у нашому суспільстві подібні історії не повторювалися», – підкреслив він.
Наголошувалося, що «Не без меж» – саме від цього походить назва проєкту, де кожна історія – різна, але усі вони негативно відобразилися у пам’яті героїнь, завдавши непоправної психологічної шкоди. Тріщини на склі, через яке зроблені світлини, символізують порушення особистих меж.