Пленарний тиждень з 18 по 21 травня, після досить тривалої перерви на травневі свята, роботу з виборцями і в комітетах, пройшов в атмосфері високої політичної активності.
Були й блокування трибуни, і демарші окремих фракцій з полишенням зали засідань, ну й багато критичних виступів опозиційних і не тільки депутатів, як кажуть, на межі толерантності або навіть за нею.
Менше з тим, відбулося чотири планових і два позачергових засідання, ухвалено близько трьох десятків позитивних рішень.
У перший день продовжили розгляд поправок до закону щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони. Працювали до завершення обговорення усіх поправок ще чотири години, і зрештою закон був в цілому ухвалений.
Тепер майже все готово для запуску в країні цивілізовано ринку землі. Старт, як відомо, з липня цього року.
Певний час цього дня витратили також на розгляд проєктів постанов, внесених з метою скасування прийнятого на минулих засіданнях закону щодо розвитку інституту старост.
Жодний з цих проєктів не зібрав достатньої кількості голосів, тож зазначений закон може продовжувати далі проходження інстанцій, щоб отримати статус повноправного законодавчого акту.
На позачерговому засіданні, скликаному за ініціативою 155 народних депутатів також у вівторок після 16-ї години, розглянули кадрові питання.
Зокрема, звільнено трьох міністрів економіки, інфраструктури та охорони здоров’я за певні недоліки в роботі.
На їхнє місце вже у четвер оперативно призначено нових, як очікується, більш ефективних фахівців.
Серед ухвалених в цілому також відзначу закон щодо імплементації норм міжнародного права. Цей закон дозволить здійснювати кримінально-правове переслідування за міжнародні злочини, в тому числі на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Це, зокрема, за геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини тощо.
За основу ухвалено майже два десятки законопроєктів, серед яких відзначу наступні:
– щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків;
– щодо використання майна комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості;
– щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради юстиції та діяльності її інспекторів;
– щодо розширення повноважень приватних виконавців;
– щодо покращення умов ведення такого бізнесу, як крафтове пивоваріння (зниження податків, лібералізація ліцензування тощо).
Також ухвалено за основу низку законопроєктів, що торкаються питань соціальної допомоги дітям-інвалідам, сім’ям з дітьми, створення додаткових умов для забезпечення розвитку творчих працівників театрів та з інших питань.
Отже, в цілому наслідки практичної роботи оцінюю позитивно.
Наступний тиждень працюємо з виборцями. А пленарний тиждень заплановано на перші числа червня.
Валерій Лунченко, народний депутат України