Як повідомляють на сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби урядом внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, що регламентують питання прикордонного режиму у контрольованих прикордонних районах.
Зміни були ініційовані Адміністрацією Держприкордонслужби України з метою ефективного реагування на сучасні загрози на держаному кордоні та у контрольованих прикордонних районах. Також нововведення допоможуть привести нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України до вимог постанови Верховної Ради, у зв’язку зі зміною адміністративних територій районів, які безпосередньо прилягають до державного кордону. Крім цього, внесені зміни створюють умови для ефективнішого моніторингу надводної обстановки і реалізації громадянами конституційного права на відпочинок.
Зокрема, за рішенням Уряду актуалізовано перелік міст та районів (див. нижче), на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони. Змінено ширину прикордонної смуги, яка становитиме 5 кілометрів вздовж всього сухопутного кордону. Раніше ширина прикордонної смуги була більшою та встановлювалася у межах прилеглих до державного кордону територій селищних і сільських рад.
Встановлено певні режимні правила у районах, прилеглих до адміністративної межі між Херсонською областю та ТОТ Автономною Республікою Крим. Серед іншого вони визначатимуть правила в’їзду, перебування, проживання та пересування осіб, провадження робіт, проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрації, спортивних, видовищних та інших масових заходів тощо.
Також режимні нововведення поширюються на райони, прилеглі до лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях на період проведення операції Об’єднаних сил.
У прийнятому документі уточнено питання щодо виходу у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах суден і плавзасобів, що не підлягають реєстрації та нагляду класифікаційного товариства, у територіальне море та внутрішні води України та умов експлуатації об’єктів базування у контрольованих прикордонних районах. Також визначено порядок посадки та висадки пасажирів на засоби для розваг на воді та маломірні судна, що їх буксирують, у місцях масового відпочинку населення на воді.
Також Уряд визначив режимні обмеження щодо використання літальних апаратів у контрольованих прикордонних районах за межами аеродромів, вертодромів або злітно-посадкових майданчиків. Про використання літальних апаратів їх власники, експлуатанти мають поінформувати підрозділ Держприкордонслужби не пізніше ніж за 30 хвилин до зльоту та одразу після посадки.
Перелік міст і районів, на території яких установлюються
контрольовані прикордонні райони
Автономна Республіка Крим:
Бахчисарайський, Білогірський, Джанкойський, Євпаторійський, Керченський, Перекопський, Сімферопольський, Феодосійський, Ялтинський райони;
Вінницька область:
Могилів-Подільський, Тульчинський райони;
Волинська область:
Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Ковельський райони;
Донецька область:
Горлівський, Донецький, Кальміуський, Маріупольський райони;
Житомирська область:
Коростенський район;
Закарпатська область:
Берегівський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони;
Запорізька область:
Бердянський, Мелітопольський райони
Івано-Франківська область:
Верховинський район;
Київська область:
Вишгородський район;
Луганська область:
Довжанський, Ровеньківський, Сватівський, Старобільський, Щастинський райони;
Львівська область:
Львівський, Самбірський, Червоноградський, Яворівський райони;
Миколаївська область:
Миколаївський район;
Одеська область:
Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Одеський, Подільський, Роздільнянський райони;
Рівненська область:
Вараський, Сарненський райони;
Сумська область:
Конотопський, Охтирський, Сумський, Шосткинський райони;
Харківська область:
Богодухівський, Куп’янський, Харківський, Чугуївський райони;
Херсонська область:
Генічеський, Скадовський райони;
Чернівецька область:
Вижницький, Дністровський, Чернівецький райони;
Чернігівська область:
Корюківський, Новгород-Сіверський, Чернігівський райони;
м. Севастополь.