Збільшення кількості пацієнтів із коронавірусом очікують на Закарпатті. Про це Суспільному повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний. Пов’язує це з поверненням закарпатців додому з-за кордону на новорічно-різдвяні свята.
В обласній лікарні ім. Новака для пацієнтів із коронавірусом є 150 ліжок, — каже директор медзакладу Юрій Яцина. Станом на 2 грудня зайняті близько 80. Розповідає: 8 хворих — у реанімації і майже 70 — кисневозалежні.
“Другий місяць ми працюємо з ковідом, за цієї хвилі у нас уже померло 35 хворих, немала кількість, на жаль, і повинен сказати, що маємо досить багато молодих людей, які помирають, — розповів Юрій Яцина. — І дуже важкий перебіг. Реанімація у нас настільки заповнена, такою ще не була, постійно 10 ліжок реанімаційних. Учора померло двоє і фактично їхні ліжка будуть заповнені”.
Майже всі, хто потрапляє до обласної інфекційної лікарні, потребують кисню, — каже директор Михайло Поляк. Завантаженість ліжкомісць у цьому медзакладі — 76%.
“Хворі, які потрапляють до нас в обласні установи, вони більш важкі із попередньою хвилею, — сказав лікар. — Вони або з першого дня кисневозалежні, або на другий, третій день вони всі кисневозалежні. І захворювання протікає досить важко, і смертність все-таки більша”
Загалом ліжка для хворих на коронавірус на Закарпатті заповнені на 61,5%, — розповів директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний. За його словами, в області очікують збільшення кількості пацієнтів, зокрема і через повернення закарпатців додому з-за кордону на новорічно-різдвяні свята. КПП, на його думку, мають працювати у посиленому режимі.
“Днями виконувач обов’язків голови адміністрації Петро Петрович Добромільський просив це робити для все-таки контролювання кордону, — сказав Пшеничний, — дотримання людей самоізоляції, правильного перетину людьми кордону, реєструватися в застосунку “Дія”. Фіксуємо десятки випадків, коли люди, реєструючись в “Дії”, вказують хибні дані свої, за місцем свого проживання чи знаходження. І ми потім стикаємося з проблемою, що ми не можемо відслідкувати, сімейний лікар чи епідеміолог, тому що така людина не проживає за такою адресою”.
Якщо кількість госпіталізованих збільшуватиметься надалі і будуть перевищені інші показники, — каже Анатолій Пшеничний, — Закарпаття може перейти до “червоної” зони.
Речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук розповіла: наразі з проханням посилити контроль на кордонах до них не зверталися. За її словами, таке рішення може прийняти Кабмін, однак прикордонники продовжують перевіряти наявність COVID-документів і реєстрацію в застосунку “Вдома”.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття: